czwartek, 20 listopada 2014

Cuda nad urną

Józef Wisarionowicz Dżugaszwili mawiał: nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głos. To powiedzenie Stalina nabiera obecnie niezwykłej aktualności.
 Mijają kolejne dni od zakończenia wyborów samorządowych, a my nie znamy ich wyników, i nie wiadomo kiedy je poznamy. Skandal, afera, chaos, farsa, manipulacja, sabotaż – słów brakuje, aby określić to co dzieje się z liczeniem głosów.  W Szczecinie system PKW wskazał, jako nowego prezydenta miasta człowieka, który w ogóle nie kandydował, w skali kraju rzekomo wybory wygrało PSL (65 procent!), mające zwykle około 5 procent poparcia. Cuda nad urną!
Czy ktokolwiek jest w stanie uwierzyć w kolejne komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej? Mało prawdopodobne. Bowiem to co wyrabia PKW  przypomina wybory w Donieckiej Republice Ludowej, gdzie frekwencja osiągnęła 100,1 procenta.
 I oto mamy potwierdzenie dosadnych słów Bartłomieja Sienkiewicza, byłego ministra spraw wewnętrznych: „Ch..., dupa i kamieni kupa (...) Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie".
Janusz Szostak

Na zdjęciu: protokoły i wyniki wyborów wywieszone przez jedną z warszawskich komisji. fot.J. Rz.
Podziel się tym postem

6 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Jednak wszyscy rolnicy w III RP to frajerzy - zagłosowali na PSL;))))

Pozdrawiam serdecznie

PS W każdym innym kraju unieważniono by takie wybory!

Rzepka pisze...

E.,
a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przez te klikadziedziąt lat my wszyscy byliśmy systemowo robieni w konia. I dopiero teraz to tak dobitnie wyszło.

Pozdrawiam serdecznie

tie_ fighter pisze...

http://www.pch24.pl/kolejny-cud-nad-urna--zniknely-glosy-zakonnic-,32297,i.html

Rzepka pisze...

Tie Fighter,

no widzisz. Ty przynajmniej masz tę satysfakcję, że nie zostałeś zrobiony w balona. W przeciwieństwie do tych, co poleźli ;)

Pozdrawiam

tie_ fighter pisze...

Ale na dogrywkę poleze! Mam wybór pomiędzy dżumą a grypą, więc muszę pójść zagłosować na grypę - przeciw dżumie rzecz jasna:)

Rzepka pisze...

A no to ok. ;)
Może być ciekawie po tej całej zadymie.

Pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top