czwartek, 11 września 2014

Zasada ograniczonego zaufania

Jakoś cicho się zrobiło wokół Ukrainy, tak jakby wszystko już zostało załatwione. I chyba tak jest, ponieważ Rosja umocniła się na Krymie i nie zamierza go oddawać, jednocześnie wyraźnie wzmaga napięcie na wschodzie naszego sąsiada. Te działania nie napotykają na wyraźny opór międzynarodowej społeczności, co sprawia, że Putin może czuć się spokojny.

Ostatni szczyt NATO również nie przyniósł jakichś specjalnych rewelacji. Wprawdzie podjęto decyzję o utworzeniu sił szybkiego reagowania, ale uwzględniając ich liczebność, nie mogą przerazić Rosjan.

Myślę, że świat pogodził się już z aneksją Krymu i zakłada nawet oddanie części wschodniej Ukrainy. Świat nie będzie umierał za Kijów, tak jak niegdyś nie chciał umierać za Gdańsk.

Warto mieć na uwadze taki scenariusz, ponieważ Rosja już dziś grozi, że jeśli spotkają ją kolejne sankcje, w odpowiedzi zaostrzy swoje sankcje. Przede wszystkim wobec Polski.

Niestety z racji swojego położenia, jesteśmy skazani na konsekwencje zatargów między Wschodem a Zachodem. Dlatego, powinniśmy budować swoją siłę, nie oglądając się na obietnice innych.
Nie łudźmy się – za Warszawę świat i tym razem umierać nie zechce.

Tomasz Połeć

fot. Prorosyjski  i antynatowski wiec w Berlinie - screenshot/You TubePodziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Z której strony nie biorąc. Polska zawsze jest tym chłopcem do bicia. Dlaczego mamy takiego pecha?

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,

bo mamy takie położenie geograficzne. W imadle...

Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top