czwartek, 22 stycznia 2015

Wszyscy jesteśmy Charlie?

Unia Europejska przeżywa szok po ataku terrorystów na redakcję wątpliwej jakości francuskiego pisemka. Mówię wątpliwej jakości, ponieważ nawet satyra musi mieć swoje granice, niech to będą choćby granice dobrego smaku. I nagle po tym zamachu cała Europa stała się Charlie Hebdo i wszyscy, nawet muzułmanie, potępiają atak. No i słusznie, ponieważ terroryzm należy zwalczać i potępiać.
Tylko zastanawia mnie, jak Europa wyobraża sobie tę walkę z terroryzmem? Bo amerykańskie metody są dla Europy nie do przyjęcia. Przecież dopiero co USA i Polska stały pod pręgierzem opinii publicznej Europy za „więzienia CIA”. Rozumiem wobec tego, że służby europejskie będą perswazją przekonywać terrorystów, że nie należy stosować przemocy, będą zapraszać na konferencje poświęcone wzajemnej tolerancji, na seanse filmowe o tragediach powodowanych przez zamachy.
Na pewno zaś Unia powinna podjąć kolejną mądrą dyrektywę, która zakaże stosowania przemocy i której na pewno podporządkują się terroryści.
Wystarczył jeden poważniejszy zamach, aby Unia stanęła na skraju rezygnacji ze swej podstawowej zasady - swobodnego poruszania się po całej Europie!
Świat nie jest idealny.

Tomasz Połeć

Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Francuzi sami są sobie winni. Przyjmowali do swojego państwa różnych barbarzyńców, promowali multi-kulti, no to mają teraz multi-kulki.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,

nic nie usprawiedliwia terroryzmu, ale:

„Francjo, najstarsza córko Kościoła, czy jesteś wierna obietnicom Twojego chrztu świętego?”
- kto to powiedział trzydzieści parę lat temu?

Gdyby Francuzi pamiętali o tych słowach, może nie dochodziłoby do takich tragedii. Czas na powrót do tradycyjnych wartości, bo ten lewacko-liberalny kierunek wcześniej czy później doprowadzi do zagłady.

Pozdrawiam serdecznie

tie_ fighter pisze...

Witam,

jak dla mnie, to zarówno islamscy fanatycy jak i ich ofiary, prezentują bardzo podobny poziom moralny i mentalny. Ot trafił swój na swego.

Pozdrawiam, TF.

Rzepka pisze...

Tie_Fighter

też myślę podobnie. Jedni stosują terroryzm propagandowy, drudzy fizyczny.

Pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top