czwartek, 29 stycznia 2015

Firefox kolportuje symbole komunistyczne – nie używam

Wśród motywów do popularnej przeglądarki Firefox widnieją grafiki z symbolami komunistycznymi i wizerunkami postaci utożsamianych z tym zbrodniczym systemem. Mnóstwo tam obrazków z czerwonymi gwiazdami, sierpem i młotem, podobiznami Stalina, Lenina, Che Guevary oraz innych zbrodniarzy. Do wyboru, do koloru.

„Motyw” jest to tak zwana skórka, czyli mówiąc najprościej kompozycja graficzna dzięki której możemy zmienić wygląd interfejsu przeglądarki. Każdy może sobie w swobodny sposób z tych graficznych propozycji Firefoxa korzystać.

 Wiem, że te komunistyczne motywy tworzone są przez samych użytkowników, ale ktoś w tej Mozilli musi je przecież zatwierdzać i dopuszczać do kolekcji wraz z innymi grafikami. I to firmę obciąża fakt kolportowania tych motywów na jej własnej stronie. Przeglądarka Firefox cieszy się w Polsce dużą popularnością, pod tym względem zajmuje obecnie drugie miejsce. Według badań z ubiegłego roku jej udział wynosi aż 31,49 procent. 

Propagowanie nazizmu i komunizmu jest w naszym kraju zabronione. Niezależnie od dziwacznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2011 roku. Były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann uważa, że najważniejsze w tej sprawie są zasady konstytucyjne:

„Konstytucja mówi, że propagowanie symboliki nazistowskiej, komunistycznej oraz związanej z każdym systemem totalitarnym są zakazane. To jest zasada naszego państwa. Polska uznaje, że jakiekolwiek promowanie symboliki totalitarnej jest zakazane. To jest pierwsza zasada. Drugą zasadą jest kodeks karny, który jeszcze bardziej restrykcyjnie niż konstytucja traktuje ściganie propagandy nazistowskiej, hitlerowskiej i komunistycznej. Jakiekolwiek promowanie czy obnoszenie się z symbolami komunistycznych jest objęte penalizacją. Przepisy w tej sprawie są bardzo jasne i klarowne.” 

Obydwa systemy były zbrodnicze, obydwa pochłonęły dziesiątki milionów ofiar, a komunizm nawet więcej niż nazizm. Ale we współczesnym lewacko-liberalnym świecie nie są one traktowane jednakowo. Od dłuższego czasu możemy zaobserwować swego rodzaju przyzwolenie, daleko idącą tolerancję, a nawet modę na symbolikę komunistyczną. Dziś komunizm przez niektóre środowiska jest wręcz gloryfikowany. A wyobraźmy sobie, że wśród motywów Firefoxa byłyby takie ze swastyką, lub z podobiznami zbrodniarzy hitlerowskich: Hessa, Jodla, Franka, Himmlera… Ja, na szczęście, takich tam nie znalazłem. Natomiast komunistyczne – owszem, tych jest pełno. Na dziś każdy użytkownik może je sobie zainstalować w swojej przeglądarce… Oczywiście ktoś powie, że jest to również kwestia wyboru. Ja też ten wybór mam. Dlatego od dziś nie używam Firefoxa.


Cytat W. Johanna - stąd

Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Używam Firefoxa, ale po tym wszystkim, co się na tej przeglądarce dzieje, przestanę jej używać. Innych też będę zachęcała do bojkotu.
Te komunistyczne i faszystowskie symbole to nie pierwsza rzecz, za jaka Firefox mi podpadł. Swego czasu Citizen prosił o podpisanie petycji w sprawie bojkotu tej przeglądarki, bowiem Mozilla przeciwna jest małżeństwu i wolności sumienia!
Stwierdzam, że Firefox jest antykatolicki i faszystowski.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,
"Swego czasu Citizen prosił o podpisanie petycji w sprawie bojkotu tej przeglądarki, bowiem Mozilla przeciwna jest małżeństwu i wolności sumienia!"

A tego nie wiedziałem. A to dranie i komuchy!

Pozdrawiam serdecznie

tie_ fighter pisze...

A ja proponuję złożyć doniesienie do prokuratury. Jak widać przesłanki są bardzo mocne i nie ma co się szczypać.

Pozdrawiam serdecznie.

Rzepka pisze...

Tie_Fighter

Warto rozważyć, choć prawdę mówiąc, w wskutek takiego powiadomienia nie wierzę. Takie czasy.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top