poniedziałek, 2 lutego 2015

Dąsy polityków

Minister Ławrow strasznie się oburzył, gdy minister Schetyna powiedział na antenie jednej z rozgłośni radiowych, że to Ukraińcy wyzwolili niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. Całe zamieszanie wzięło się zaś stąd, że na uroczystości obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu nie zaproszono prezydenta Putina. 
Rozumiem postawę Ławrowa, w końcu godzi to w tak pięknie kultywowany przez obecną Rosję mit „wojny ojczyźnianej z faszyzmem”, który to Rosjanie uparcie budują od 1945 roku. Przez ten czas już zapomnieli, że sami stworzyli tego faszystowskiego potwora wspierając go przez wiele lat, aż do 1941 roku. Aż wreszcie w 1939 roku wspólnie z Niemcami napadli na Polskę i dokonali jej rozbioru. Trudno określić, który z agresorów był bardziej bezwzględny w niszczeniu Polaków. 
Warto też przypomnieć, że już po wojnie właśnie sowieci wykorzystywali niemieckie obozy do własnych celów. Między innymi w Auschwitz od 1945 do 1948 roku NKWD trzymało jeńców niemieckich i oczywiście żołnierzy Armii Krajowej. Jak mówią świadkowie, jakość życia w tych łagrach nie różniła się od pobytu w niemieckich obozach zagłady. 
Mnie zaś najbardziej boli fakt, że na uroczystości nie zaproszono rodziny rotmistrza Pileckiego, który w 1940 roku pozwolił się aresztować i trafił do Auschwitz, aby tam stworzyć ruch oporu. Po dwóch latach uciekł z obozu. To jest piękna karta historii, a nie dąsy polityków! 
Tomasz Połeć


Podziel się tym postem

3 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A mnie wcale nie dziwi, że nie zaproszono nikogo z rodziny rotmistrza Pileckiego. Chodzi o to, żeby świat zapomniał o Pileckim, ponieważ był wrogiem i Niemców, i Ruskich. No i rodzina kategorycznie zaprzeczyła, kiedy zaczęto wmawiać żydowskie pochodzenie Pileckiego.
Pani Zofia Pilecka, córka Rotmistrza powiedziała, że jej nie dziwi to, że nie otrzymała zaproszenia na uroczystości w Oświęcimiu, oraz, że już jej nic nie dziwi.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,

Mnie też nie dziwi. Ludzie obecnej władzy konsekwentnie od lat starają się w hańbiący sposób zamazywać pamięć o rtm. Pileckim. Na przykład taki Bartoszewski zwany profesorem, blokował przyznanie Pileckiemu Orderu Orła Białego.
Buzek i inni europosłowie z PO głosowali przeciwko wpisaniu Rotmistrza do dokumentu o ustanowieniu Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. To nie jest żaden przypadek, że pominięto rodzinę rtm. Pileckiego w czasie uroczystości rocznicowych w Auschwitz, to celowe działanie przeciw Polsce i Polakom.

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

R., przy okazji zapraszam do lektury nowego odcinka Okruchów.

http://ewcia22.blogspot.com/

I liczę na komentarz:-)

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top