środa, 19 marca 2014

Metoda faktów dokonanych

Referendum na Krymie zakończyło się tak, jak zakończyć się miało, świat oczywiście nie uznał jego wyników, ale Putin i tak nadal robi swoje. Najwyraźniej lekceważy sobie to, co myślą na ten temat inni politycy. Ci zaś coraz „ostrzej” mówią o sankcjach, jakie nałożą na Rosję. Tyle się jednak Rosja boi tych sankcji, co ataku komara. Praktycznie cała Europa uzależniona jest od takich albo innych bogactw naturalnych Rosji, więc ona poważnie tych strachów nie traktuje. 

I tak w atmosferze krzyków i prężenia muskułów Europy, Putin zrobił swoje, niczym Hitler w 1939 roku. I wtedy Europa pohukiwała, ale on systematycznie realizował plan. I tak będzie w przypadku Putina, ponieważ ten wychowanek KGB ma zakodowane w głowie zajęcie przynajmniej Europy, a pewnie i świata. Taka przecież była doktryna związku sowieckiego, aby socjalizm rozlać po całym świecie. 

Dziś ci przywódcy, którzy wmawiają sobie, że na Krymie ekspansja Putina się zatrzyma, popełniają ten sam błąd, jaki w 1939 roku przywódcy krajów zachodnich, którzy sądzili, że Polska zadowoli Hitlera. On ruszył dalej. 

No, w razie gdyby Rosja zajęła Ukrainę, to świat tego nie uzna. Na pewno. I nastraszy kolejnymi sankcjami! 

Tomasz Polec

ilustracja: "Gas-Putin"/Internet

Podziel się tym postem

6 komentarze:

Przemek teoriażycia pisze...

ostatnio na twitterze zasugerowałem, że to nie jest Putin tylko jakiś podmieniony sobowtór i ten rzekomy botoks to po prostu kilka lat młodszy gość. A tak poważnie to kto Putinowi zabroni...

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Czego obawiam się najbardziej? Oczywiście porozumienia ponad naszymi głowami i głowami USA na linii Berlin-Moskwa, co już powoli staje się faktem, zważywszy na bardzo ograniczone sankcje UE w stosunku do Rosji.

Zostaje nam tylko liczyć na USA, ale niestety najważniejsi polscy polscy politycy i wojskowi pronatowscy zginęli pod Mirosławcem i w Smoleńsku. Czy USA zdecydują się na budowę u nas tarczy antyrakietowej? Czy zdecydują się nam zaufać, skoro do tej pory dosłownie Tusk z Komorowskim klęczeli i całowali stopy Putina? Pożywiom, uwidzim...

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Przemek,

chyba tylko Chiny by mogły, ale im się to na razie nie kalkuluje.

Co do Twoich obserwacji, to faktycznie jakiś taki gładki..
Ciekawe, czy mu wybudują mauzoleum. Myślę, że tam wyglądałby najlepiej :-)

Pozdrawiam

Rzepka pisze...

Witaj E.,
Dobry polityk myśli o swoim kraju, a zły polityk o swojej d... Nami rządzą ci drudzy. Z Ameryką, to już niestety nie z tym ich prezydentem i nie z tą "naszą" władzą. Historia uczy, że liczyć można jedynie na siebie i jak sobie czegoś sami nie wywalczymy, to nikt nam nie pomoże. Wręcz przeciwnie - na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą...

Pozdrawiam serdecznie

grajka z rozumic pisze...

wiesz, młoda kobieta czyni cuda, wygładza zmarszczki, wciąga brzuch, wypina klatę :)
przeczytałam właśnie słowa najjaśniejszego pą presidą - to nie 39 rok i nikt z zachodu i wschodu na nas nie napadnie, bo mamy sojusze... fakt, jest szansa, że z zachodu tym razem nie oberwiemy :) a tusku walczy w brukseli, żeby nasze dzieci od września poszły do szkoły, widać nowy podręcznik to za mało... cóż, przeniosę szpadle i łopaty na wschodnią stronę domu i tam zacznę kopać okopy, po zachodniej zostanie to, co zaczęte, ale to nic straconego, bo tam mieszka wredny typ, realne zagrożenie :)
a serio, to fakt, kto putinowi zabroni, to przecież nie tylko sowiecka tradycja, to stare, moskiewskie imperium...
pozdrawiam

Rzepka pisze...

Grajko,

wcale bym się nie zdziwił, jakby on teraz tę "młodą kobietę" zamienił sobie na prokuratora generalnego Krymu ;-) A co? Kto Putinowi zabroni?

Pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top