piątek, 12 lipca 2013

Polska nierządem stoi

Wygląda na to, że najlepiej rozwijającą się gałęzią gospodarki w Polsce są usługi seksualne. Liczba domów publicznych między Odrą a Bugiem idzie w tysiące. A ilość osób utrzymujących się z nierządu to około 20 - 30 tysięcy prostytutek i sutenerów.

Co prawda czerpanie korzyści z nierządu teoretycznie jest w Polsce karane. Jednak  policja stręczycieli nie ściga, a i niekiedy funkcjonariusze sami ochoczo korzystają z usług prostytutek. I nie są to przypadki odosobnione.  O czym między innymi piszemy w tym numerze Reportera.
Pół biedy, jeśli do takich intymnych układów dochodzi między policjantami i dorosłymi kobietami. Gorzej, gdy „stróże prawa” zaspokajają swój popęd z dziećmi i do tego z domu dziecka. Tak, jak to miało miejsce w Zambrowie. Lub, gdy policjant usiłuje zgwałcić niepełnosprawną dziewczynkę, co wydarzyło się na Kaszubach.  W tym wydaniu przyglądamy się tym szokującym przypadkom zła.
Piszemy też o przerażającym procederze stosowanym w niektórych urzędach pracy. Zdarzają się tam praktyki kierowania bezrobotnych kobiet do pracy w domach publicznych.
- Pracodawca zgłosił nam ofertę, działa legalnie i żaden urząd w Polsce nie może odrzucić takiej oferty pracy. - tłumaczy idiotycznie, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wielkopolskim, decyzję skierowania do pracy w burdelu 12 młodych, bezrobotnych mieszkanek Kostrzyna nad Odrą.
Legalnie stręczy kobiety?! W państwie prawa?! A gdzie jest policja, która – zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem – powinna takie „legalne biznesy” zamykać, a „biznesmenów” sadzać na ławie oskarżonych?
Prawdopodobnie, zabawia się z „panienkami”.

Janusz SzostakDymek: Rzepka

Tekst ukazał się w najnowszym wydaniu  magazynu kryminalnego Reporter.


Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Niestety, w ten przykry sposób są wykorzystywane w naszym kraju bezrobotne kobiety. Tak było od początku lat 90-tych, kiedy pojawiło się w Polsce bezrobocie.
Więcej na ten temat - na priva.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,

zgadzam się, mamy obecnie do czynienia z powrotem przestępczości w formach charakterystycznych dla początku lat 90. ubiegłego stulecia.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top