niedziela, 28 lipca 2013

Paszkwil Wyborczej - książka Leszka Żebrowskiego

Książka Leszka Żebrowskiego jest wznowieniem pozycji wydanej przed 18. laty jako odpowiedź na tekst w "Gazecie Wyborczej" zniesławiający Powstanie Warszawskie.  Aktualne wydanie  autor wzbogacił o dodatkowe dokumenty i źródła, do których udało mu się dotrzeć od czasu kiedy książka ukazała się po raz pierwszy.


"Gdy osiemnaście lat temu, w 1995 r. „Paszkwil Wyborczej” wyszedł drukiem, myślałem, że jego żywot – jako książki o Powstaniu Warszawskim – będzie krótki. Rzecz dotyczyła bowiem bieżącego (jak się wówczas wydawało) sporu nie tyle o samo Powstanie (bo ten się nigdy nie zakończy), co propagandowego ataku „Gazety Wyborczej” na jego uczestników. Skoro uznano na jej łamach, że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta, to naturalną rzeczą było dokładne sprawdzenie, czy jest to prawda czy też fałsz. Okazało się to fałszem, który podparty został nieistniejącymi lub spreparowanymi „dowodami”. Ponadto dokonano tego w sposób wyjątkowo nieudolny. Widocznie redakcja uznała, że można nas bezkarnie szkalować antysemityzmem, zupełnie jak w czasach stalinowskich, gdy mówić i pisać mogła tylko jedna strona. Z tej sytuacji redakcja „GW” mogła wyjść nie tyle z twarzą (bo ją straciła), ale choćby ze skruchą i przeprosinami. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, co więcej sytuacja nie uległa zmianie po dziś dzień.

Gdyby Polska była normalnym krajem, gazeta o takiej reputacji zostałaby zbojkotowana i zmuszona do normalnych zachowań, lub też wypadłaby z rynku. Polska jednak nie jest (jeszcze) normalnym krajem. Straszliwe okupacje: niemiecka i sowiecka (a następnie „wewnątrz” komunistyczna) w latach 1939–1989 zrobiły swoje. Zostaliśmy pozbawieni prawie całkowicie własnych elit. W miejsce intelektualistów i naturalnych przywódców dostaliśmy narzuconych siłą zdrajców i kolaborantów, którzy uzurpatorsko zajęli ich miejsce... Ponadto zawsze opowiadających się po stronie naszych wrogów. Przez osiemnaście lat, które upłynęły od pierwszego wydania tej książki zostało wydanych niezwykle wiele publikacji i artykułów, zawierających odniesienia do paszkwilowych artykułów Adama Michnika i Michała Cichego. Są one jednak albo hagiograficzne, ich autorzy cynicznie identyfikują się z tamtymi treściami (że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta), bądź też trwożliwie omijają sedno sprawy nie poddając ich należytej krytyce. Niektóre z nich przytoczyłem w tym wydaniu, bezwartościową resztę jednak pominąłem, jako że nie wnosiła ona absolutnie nic nowego.

W trakcie upływu tych lat zdążyło wyrosnąć nowe pokolenie – ludzi odważniejszych, mądrzejszych, bezkompromisowych, szukających prawdy i przede wszystkim normalnych, którzy są zdolni do samodzielnego myślenia, na których poglądy i osądy nie nakładają się gderliwe pohukiwania podstarzałych przez ten czas pseudoautorytetów. To przede wszystkim dla nich jest ta książka – o naszych prawdziwych Bohaterach, których ofiara nie może iść na marne."

Warszawa, lipiec 2013 r. Leszek Żebrowski


Leszek Żebrowski – Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ekonomista, historyk, publicysta. Autor lub współautor takich książek jak „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia” (t. 1-3), „Tajne oblicze GL-AL i PPR” (t. 1-3), „Mity przeciwko Polsce“ oraz albumu „Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”. Publicysta „Ładu”, „Nowego Świata”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika” i prasy polonijnej. Specjalizuje się w dziejach polskich organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej i narodowego odłamu Żołnierzy Wyklętych, a także komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki.

fot. screenshot/YT, Blogpressportal

Link do źródła:
Podziel się tym postem

6 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A czegóż innego można sie spodziewać po żydowskiej gazecie dla Polaków, jak nie fałszowania polskiej historii i szkalowania polskich bohaterów.
Książkę prof. Żebrowskiego poleciłabym szczególnie młodzieży, której pozbawiono historii w szkołach, a merdia robią im paćkę z mózgu.
Serdeczne dzięki za tą reklamę

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.

"Serdeczne dzięki za tę reklamę"

Raczej "kolportowanie prawdy" :-) Prawdę o naszej historii należy popularyzować - tak jak możemy :-)

Serdecznie pozdrawiam

Stary Niedźwiedź pisze...

Czcigodny Rzepko
Sam fakt istnienia GW no Prawda zadaje kłam jej pomówieniom. Bo przecież gdyby powstańcy istotnie pozabijali tych którzy przeżyli likwidację warszawskiego getta to skąd u diaska wziął by sie zespół redakcyjny tego paskudztwa?
Pozdrawiam serdecznie.

Rzepka pisze...

Drogi Niedźwiedziu,

toż wiadomo, że zabijali Polacy, a ratowali Niemcy ;) Niemcy utworzyli getta, żeby chronić Żydów przed zbrodniarzami z AK. Dlatego Michnik dziś pluje na Polaków i mizdrzy się do Niemców:

Czym jeszcze straszy Michnik w niemieckiej gazecie?

Inni znawcy piszą, że AK kolaborowała ze Stalinem. Czyli mordowała Żydów i kolaborowała ze Stalinem. Straszne, dlaczego nie ściga się ich dziś jak zbrodniarzy, tylko czepia się Kiszczaka i Jaruzelskiego, którzy są bohaterami ;))

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

przejrzyj pocztę:-)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Tie_Fighter,

parafrazując ruskie przysłowie: Wyborcza to duża gazeta, ale miejsca na prawdę w niej nie ma.

Oni prawdy nie napiszą, chyba że się pomylą...

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top