niedziela, 28 lipca 2013

Paszkwil Wyborczej - książka Leszka Żebrowskiego

Książka Leszka Żebrowskiego jest wznowieniem pozycji wydanej przed 18. laty jako odpowiedź na tekst w "Gazecie Wyborczej" zniesławiający Powstanie Warszawskie.  Aktualne wydanie  autor wzbogacił o dodatkowe dokumenty i źródła, do których udało mu się dotrzeć od czasu kiedy książka ukazała się po raz pierwszy.


"Gdy osiemnaście lat temu, w 1995 r. „Paszkwil Wyborczej” wyszedł drukiem, myślałem, że jego żywot – jako książki o Powstaniu Warszawskim – będzie krótki. Rzecz dotyczyła bowiem bieżącego (jak się wówczas wydawało) sporu nie tyle o samo Powstanie (bo ten się nigdy nie zakończy), co propagandowego ataku „Gazety Wyborczej” na jego uczestników. Skoro uznano na jej łamach, że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta, to naturalną rzeczą było dokładne sprawdzenie, czy jest to prawda czy też fałsz. Okazało się to fałszem, który podparty został nieistniejącymi lub spreparowanymi „dowodami”. Ponadto dokonano tego w sposób wyjątkowo nieudolny. Widocznie redakcja uznała, że można nas bezkarnie szkalować antysemityzmem, zupełnie jak w czasach stalinowskich, gdy mówić i pisać mogła tylko jedna strona. Z tej sytuacji redakcja „GW” mogła wyjść nie tyle z twarzą (bo ją straciła), ale choćby ze skruchą i przeprosinami. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, co więcej sytuacja nie uległa zmianie po dziś dzień.

Gdyby Polska była normalnym krajem, gazeta o takiej reputacji zostałaby zbojkotowana i zmuszona do normalnych zachowań, lub też wypadłaby z rynku. Polska jednak nie jest (jeszcze) normalnym krajem. Straszliwe okupacje: niemiecka i sowiecka (a następnie „wewnątrz” komunistyczna) w latach 1939–1989 zrobiły swoje. Zostaliśmy pozbawieni prawie całkowicie własnych elit. W miejsce intelektualistów i naturalnych przywódców dostaliśmy narzuconych siłą zdrajców i kolaborantów, którzy uzurpatorsko zajęli ich miejsce... Ponadto zawsze opowiadających się po stronie naszych wrogów. Przez osiemnaście lat, które upłynęły od pierwszego wydania tej książki zostało wydanych niezwykle wiele publikacji i artykułów, zawierających odniesienia do paszkwilowych artykułów Adama Michnika i Michała Cichego. Są one jednak albo hagiograficzne, ich autorzy cynicznie identyfikują się z tamtymi treściami (że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta), bądź też trwożliwie omijają sedno sprawy nie poddając ich należytej krytyce. Niektóre z nich przytoczyłem w tym wydaniu, bezwartościową resztę jednak pominąłem, jako że nie wnosiła ona absolutnie nic nowego.

W trakcie upływu tych lat zdążyło wyrosnąć nowe pokolenie – ludzi odważniejszych, mądrzejszych, bezkompromisowych, szukających prawdy i przede wszystkim normalnych, którzy są zdolni do samodzielnego myślenia, na których poglądy i osądy nie nakładają się gderliwe pohukiwania podstarzałych przez ten czas pseudoautorytetów. To przede wszystkim dla nich jest ta książka – o naszych prawdziwych Bohaterach, których ofiara nie może iść na marne."

Warszawa, lipiec 2013 r. Leszek Żebrowski


Leszek Żebrowski – Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ekonomista, historyk, publicysta. Autor lub współautor takich książek jak „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia” (t. 1-3), „Tajne oblicze GL-AL i PPR” (t. 1-3), „Mity przeciwko Polsce“ oraz albumu „Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”. Publicysta „Ładu”, „Nowego Świata”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika” i prasy polonijnej. Specjalizuje się w dziejach polskich organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej i narodowego odłamu Żołnierzy Wyklętych, a także komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki.

fot. screenshot/YT, Blogpressportal

Link do źródła:
Podziel się tym postem

6 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A czegóż innego można sie spodziewać po żydowskiej gazecie dla Polaków, jak nie fałszowania polskiej historii i szkalowania polskich bohaterów.
Książkę prof. Żebrowskiego poleciłabym szczególnie młodzieży, której pozbawiono historii w szkołach, a merdia robią im paćkę z mózgu.
Serdeczne dzięki za tą reklamę

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.

"Serdeczne dzięki za tę reklamę"

Raczej "kolportowanie prawdy" :-) Prawdę o naszej historii należy popularyzować - tak jak możemy :-)

Serdecznie pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Czcigodny Rzepko
Sam fakt istnienia GW no Prawda zadaje kłam jej pomówieniom. Bo przecież gdyby powstańcy istotnie pozabijali tych którzy przeżyli likwidację warszawskiego getta to skąd u diaska wziął by sie zespół redakcyjny tego paskudztwa?
Pozdrawiam serdecznie.

Rzepka pisze...

Drogi Niedźwiedziu,

toż wiadomo, że zabijali Polacy, a ratowali Niemcy ;) Niemcy utworzyli getta, żeby chronić Żydów przed zbrodniarzami z AK. Dlatego Michnik dziś pluje na Polaków i mizdrzy się do Niemców:

Czym jeszcze straszy Michnik w niemieckiej gazecie?

Inni znawcy piszą, że AK kolaborowała ze Stalinem. Czyli mordowała Żydów i kolaborowała ze Stalinem. Straszne, dlaczego nie ściga się ich dziś jak zbrodniarzy, tylko czepia się Kiszczaka i Jaruzelskiego, którzy są bohaterami ;))

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

przejrzyj pocztę:-)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Tie_Fighter,

parafrazując ruskie przysłowie: Wyborcza to duża gazeta, ale miejsca na prawdę w niej nie ma.

Oni prawdy nie napiszą, chyba że się pomylą...

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top