czwartek, 22 września 2011

Żydzi bezcześcili miejsce martyrologii swojego narodu

Młodzi uczestnicy wycieczki z Izraela załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne pod pomnikiem Radegast, byłym przystankiem kolejowym w Łodzi, skąd w czasie II wojny światowej Niemcy wywozili Żydów do obozów w Chełmnie i Auschwitz – Birkenau. Incydent zakończył się jedynie zwróceniem uwagi przez policję opiekunom grupy, że w miejscu pamięci ofiar getta należy zachowywać się przyzwoicie.


Ale niekoniecznie musi to być koniec tej historii. Tylko patrzeć, jak „Gazeta Wyborcza” zarzuci Polakom, że nie wybudowali w okolicy muzeum dostatecznej liczby toalet. Zapewne z powodu wyssanego z mlekiem matki antysemityzmu.

Plik:Pomnik Radegast.jpg

Link
Źródło
 Na zdj. pomnik Radegast,  wikipedia
Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

R., to nie jest odosobniony przypadek takiej "dbałości" Żydów o ich miejsca pamięci. W Jedwabnem po zakończeniu wszystkich uroczystości, które miały doprowadzić do upokorzenia Polaków na miejscu pamięci nasi "starsi i mądrzejsi" bracia zostawili taki syf, że się w głowie nie mieści.
Jak można od innych wymagać szacunku jeśli nie ma się go dla samych siebie?

Pozdrawiam serdecznie:)

Rzepka pisze...

To, co wyprawiają wycieczki z Izraela w Krakowie, czy Kazimierzu też już obrasta legendą. Na Majdanku wyłamali kiedyś bramę, by dostać się do środka, bo przyjechali kiedy muzeum było już zamknięte.
A wszystko odbywa się bezkarnie. Im widać wolno więcej...

Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top