środa, 6 maja 2015

Strategia chaosu

Jakby ucichły nieco komentarze o zakupie nowych helikopterów z Francji. Wszystko przebiła dymisja ministra sprawiedliwości, który, jak się okazuje, ze sprawiedliwością może i trochę ma wspólnego, gorzej z prawem.
No bo jeśli minister tego resortu pozwala sobie na nieprzestrzeganie prawa, to kto będzie je przestrzegał? Oczywiście czekamy na decyzję prokuratury, która z pewnością niebawem wyjaśni sprawę pozwolenia na broń. Czyli pewnie umorzy.
Ale nie o tym. Najpierw niczemu nie służące Pendolino, jeszcze wcześniej francuskie pociągi metra. Teraz francuskie śmigłowce, a słyszę, że mamy kupić ponad setkę niemieckich czołgów, wprawdzie nieco używanych, ale się polakieruje i…
Może bym się i nie czepiał, tylko szkoda mi tych paru lat straconych na udowadnianiu, że Rosja to fajny kraj, Putin to fajny przywódca, a w ogóle to jest spokojnie i bezpiecznie. I co? I wszystkie te opinie dziś są funta kłaków warte!
Tymczasem Rosjanie systematycznie gromadzą swoje wojsko w obwodzie kaliningradzkim (dawniej Królewiec – to wyjaśnienie dla młodzieży).
A my tam nadal mamy otwarty mały ruch graniczny z Rosją – to przypomnienie dla wszystkich. Kupujemy broń, a nie zamykamy granicy. Ot, polityka!
Tomasz Połeć

Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Następnym krokiem, podejrzewam, będzie zakup przestarzałych francuskich reaktorów atomowych. Przecież jeszcze Sarkozy nam je obiecał.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,

Polska staje się złomowiskiem.


Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top