wtorek, 9 grudnia 2014

Absurdy po polsku

Warszawski sąd uniewinnił dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie PKW po proteście, który się tam odbywał przeciw fałszowaniu wyborów samorządowych. Dziennikarze zostali zatrzymali przez policję pod zarzutem „naruszenia miru domowego”. Już głupszego powodu chyba wymyślić nie można było, bo trudno sobie jakoś wyobrazić, aby obecność dziennikarzy, którzy relacjonują przebieg wydarzeń, naruszała mir. Jeśli już ktoś naruszał - to uczestnicy protestu.
Szczęśliwie sąd wykazał dużo zdrowego rozsądku i odrzucił zarzuty policji. Swoją drogą dziennikarze na całym świecie uczestniczą w różnych wydarzeniach, także wojnach, i tam jakoś nikt ich nie zatrzymuje. Mało tego - policja ochrania dziennikarzy. To są standardy krajów demokratycznych, a nawet tych, które na demokrację pozują. Czyżby coś się w Polsce zmieniało?
A z innej beczki - wrak boeinga 777, który został zestrzelony nad Ukrainą, wraca do Holandii. Udało się to Holendrom, mimo iż spadł na terenach objętych walkami, którymi władali tzw. separatyści. Polski TU 154 nadal leży na ziemi rosyjskiej, na której żadna wojna się nie odbywa, a nasze kontakty z Rosją jeszcze niedawno nazywane były wzorcowymi.
Trudno zrozumieć Polskę.
Tomasz Połeć

Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Nietrudno zrozumieć, jeśli weźmie sie pod uwagę fakt, iż Polską nie rządzą Polacy, którym zalezy na Ojczyźnie.
A propos zatrzymanych dziennikarzy, byli oni potraktowani gorzej niż w stanie wojennym, bo wtedy nie zakładano im kajdanek.

Pozdrawiam serdecznie

PS Przejrzyj pocztę:-)

Rzepka pisze...

dziś zbrodniarze, tacy jak Kiszczak, odgrywają rolę ofiar i bronieni są przez mainstream. A uczciwi ludzie, którzy dopominają się o fundamentalne, cywilizowane prawa stawiani są przed sądem pod wydumanymi zarzutami. Nikt nie naruszał "miru domowego", to władza nagina prawo, bo usiłuje zastraszyć ludzi.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top