wtorek, 8 kwietnia 2014

Lekcja szacunku

Wybory do europarlamentu zbliżają się nieubłaganie. Niestety mam wrażenie, że część polityków traktuje nas, wyborców, jak ludzi niespełna rozumu. Nie chodzi mi o hasła, które w każdych wyborach nie są zbyt mądre, ale o kandydatów. Niektóre partie już się tak zapędziły, że wystawiają ludzi, którzy kompletnie nie mają styku z polityką.

Nie chcę wymieniać konkretnych nazwisk, żeby w ten sposób nie robić im kampanii, ale muszę się odnieść do samej zasady podsuwania nam podobnych niedorzeczności. To, że ktoś jest znanym sportowcem, aktorem lub piosenkarzem, wcale nie oznacza, że będzie właściwie reprezentował nasze interesy w Brukseli. To wymaga nieco innych kwalifikacji.

Ja wiem, że w Polsce do parlamentu trafiały różne dziwadła, gwiazdy Big Brothera etc. Niemal w każdych wyborach podobni kandydaci trafiają na partyjne listy, a Polacy często kierują się w swych wyborach nie wiedzą, lecz pozorami.

Powinniśmy sobie zdać sprawę, że w ten sposób partie dają nam do zrozumienia, że traktują nas niepoważnie. A jeśli tak, to nie powinniśmy na nie głosować. Nauczmy polityków szanować elektorat.

Tomasz Połeć


ilustracja: KAP



Podziel się tym postem

6 komentarze:

Przemek teoriażycia pisze...

Wielu zaczyna się "interesować" polityką przed wyborami. Nie żeby tam poglądami, programami i takimi tam bzdetami, ale właśnie "debatami" show!!! Dla lemingów głosowanie to taki plebiscyt smsowy tylko, że z prawdziwą kartką, ale myślę, że to się kiedyś zmieni i będziemy mieć rząd jak w filmie "Idiokracja".

Sporo osób głosuje dla tzw. beki a się później dziwią dlaczego muszą na zmywak emigrować, no ale to już do psychologa pytanie a nie do mnie.

Pozdrawiam

Rzepka pisze...

@Przemek
Tym bardziej ludzie powinni pójść po rozum do głowy, że bywali już tacy celebryci, którzy się nie sprawdzili. Choćby kadencję wcześniej Hołowczyc, który w PE zasłynął rekordową absencją...

Pozdrawiam

grajka z rozumic pisze...

jak się ma serialową sieczkę w głowie, to nie wybiera się parlamentarzystów, tylko miss mokrego podkoszulka...
pozdrawiam

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Jeżeli niektórym partiom chodzi o to, żeby do europarlamentu wybierać takie Panny Nikt, które nie maja NIC do PO wiedzenia - czekam, aż wybiorą Natalię Siwiec. Nazwisko ma odPOwiednie.:-)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Grajko,

czasem zdarza mi się przełączać kanały w telewizorze. Zwróciłem przy tym uwagę, że jest taki aktor, który gra chyba w każdym polskim serialu, rzadko też widzę jakąś reklamę bez jego udziału. On nazywa się Piotr Adamczyk. Aż dziw bierze, że nie startuje w wyborach do PE. Wygraną miałby jak w banku.

Pozdrowienia

Rzepka pisze...

Witaj E.

Natalia Siwiec nie może być w europarlamencie, bo jest gwiazdą hali widowiskowo- sportowej, nie wiedzieć czemu zwanej Stadionem Narodowym. Ona musi tam często bywać żeby zapewnić frekwencję podczas meczów. Przecież wiadomo, że ludziska nie przychodzą tam żeby patrzeć piłkarzy, tylko żeby popatrzeć na celebrytów - Natalię Siwiec, Radzia Majdana z atrakcyjną panią domu i innych. To jest ta tajemnica dlaczego na mecze reprezentacji, którą w rankingu FIFA wyprzedzają takie potęgi jak Burkina Faso i Sierra Leone, przychodzi 40 tys. fajnopolaków.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top