czwartek, 13 lutego 2014

Chory może więcej

W dniu swojego pierwszego startu na igrzyskach w Soczi Kamil Stoch obudził się rano z gorączką oraz potężnym  bólem głowy i stawów. Prawdopodobnie naszego skoczka zaatakował jakiś wirus. Wieczorem Kamil został mistrzem olimpijskim deklasując wszystkich rywali.

Przed igrzyskami  Justyna Kowalczyk nabawiła się kontuzji stopy. Badania wykazały, że jest to złamanie kości śródstopia, uraz dość poważny i bolesny. Dziś biegnąc ze złamaną nogą Kowalczyk wywalczyła swój drugi w karierze, złoty medal olimpijski.  Najgroźniejsze konkurentki pozostawiła daleko w tyle…

Wczoraj  podczas drugiego skoku treningowego Stoch miał upadek, którego skutkiem było skręcenie i stłuczenie stawu łokciowego lewej ręki. Jeśli w sobotę wystartuje i zdobędzie medal, potwierdzi się to, że do walki o olimpijskie trofea powinniśmy wystawiać chorych, a nie zdrowych sportowców. Zdrowi, jak dotychczas, niczego istotnego w Soczi nie dokonali.


fot. Sochi2014.com
Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Teraz już rozumiem, dlaczego służba zdrowia przestała nas leczyć.
Każdy chory sam więcej może;)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,

chory Polak ma końskie zdrowie ;-)

Pozdrawiam serdecznie

rozumice pisze...

tak, właśnie potwierdził to zus :) a ja się mogę tylko cieszyć, że komisję zusowską miałam przed igrzyskami :))

Rzepka pisze...

@Grajka,

jakiś czas temu po necie krążyła taka historia:

"W Krakowie na chirurgii przyjmował doktor, którego męczył jeden pacjent; po raz czwarty już zjawił się celem wydania kolejnego zaświadczenia dla ZUS-u z powodu utraty w wypadku tramwajowym obu nóg. Problem w tym, że urzędnicy z ZUS uwzięli się albo na pacjenta, albo na chirurga, bo z uporem maniaka przyznawali rentę czasową za każdym razem.
Gdy więc pacjent czwarty raz pojawił się z drukiem na kolejną rentę czasową, chirurg wkurzył się mocno i napisał na druku, przywalając do tego wszelkie urzędowe pieczątki orzecznika:

"Ujebało mu obie nogi i już mu kurwa nie odrosną!"

Facet tydzień później przyszedł z flaszką, bo dostał wreszcie rentę stałą."

Pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top