piątek, 16 sierpnia 2013

Szerokość nie-geograficzna


Otóż powiem szczerze, że sam nie wiem, jak mam się w Polsce zachowywać. Dlaczego? Bo jeśli słyszę z ust najwyższych władz co chwila nawoływania do łamania podstawowych obowiązków, to nie bardzo wiem, gdzie mieszkam. 

Ale po kolei. Najpierw było nawoływanie do zabierania babciom i dziadkom dowodów osobistych. Żeby nie mogli spełniać swego obowiązku obywatelskiego - głosowania. W rozumieniu polskiego prawa jest to nakłanianie do przestępstwa. 

Następnie namawiano do niepłacenia abonamentu na telewizję publiczną, ponieważ jest to ukryty podatek, i to też robili przedstawiciele już władz. Szkoda, że nie namawiano do niepłacenia mandatów z fotoradarów, których ostatnio przybyło tysiące. Faktem jest, że i namawianie do unikania podatków, też nie jest za bardzo zgodne z prawem. 

A teraz najwyższe władze namawiają do bojkotu referendum, a więc ewidentnie demokratycznej formy funkcjonowania państwa (chodzi o referendum w Warszawie). 
Jeśli ktoś potrafi wytłumaczyć, w jakiej kolonii żyjemy - będę naprawdę wdzięczny, ponieważ ani klimat, ani szerokość geograficzna nie są w stanie tego wytłumaczyć. Pojęcia nie mam, w jakim kraju żyję! 

Tomasz Połeć


Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

W jakim kraju? - Ja nie znaju!
Ale chyba najlepiej wytłumaczył to Jarosław Kaczyński mówiąc, że jest to kondominium niemiecko - rosyjskie.

A zamiast Katechizmu Bełzy mamy:
Kto ty jesteś?
Uniok mały.
Jaki znak twój?
Gwiazdek zwały.

PS Zawsze, kiedy śpiewam "Boże, coś Polskę", śpiewam "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie".

Pozdrawiam serdecznie

tie_ fighter pisze...

Ano wygląda to tak, że "nasza" władza szanuje zasady demokracji tylko wtedy, gdy jest jej to na rękę. Takie wybiórcze poszanowanie dla de facto suwerena jest niczym innym jak pokazaniem mu środkowego palca. Odwołując się do klasyka "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?"

Pozdrawiam, TF.

Rzepka pisze...

Witaj E.,

te "gwiazdek zwały"
mi się spodobały :-)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Tie-Fighter,

a cytując innego klasyka: Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce ;-)

Pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top