czwartek, 8 sierpnia 2013

Nieme kino

Żyjemy  naprawdę w ciekawych czasach i jeśli ktoś nie ma rąk związanych układem, może się naprawdę wiele nauczyć. Oto na przykład, po 15 latach śledztwa aż dwie prokuratury wniosły oskarżenia w sprawie zabójstwa generała Papały. Wydawało się, że bandytom nic już nie pomoże. I co? Pomogło! Co? Prokuratura. Sąd obśmiał oba oskarżenia i uniewinnił bandytów.

Poseł Szejnfeld komentując to wydarzenie powiedział, że trzeba koniecznie stworzyć system kontroli parlamentarnej nad prokuraturą, ponieważ w obecnym kształcie prokuratura sobie nie radzi. A jeszcze niedawno ten sam poseł wychwalał pomysł pełnej niezależności tej instytucji. Znów się okazało, że pomysły rządzących są oderwane od rzeczywistości.

Po kompromitacji ze śledztwem w sprawie porwania Olewnika, to największa wpadka organów ścigania. Tym większa, że zamordowano wtedy generała policji. Myślę, że w normalnym kraju sprawcy i zleceniodawcy takiej zbrodni dawno siedzieliby w więzieniach.
Celowo użyłem słów „normalny kraj”. U nas nadal trwa nieme kino. Niestety żałosne.

Tomasz Połeć

Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Pan Stasio nazywa ustrój panujący w naszym kraju kapitalizmem kompradorskim i jest to właściwe określenie. Razwiedka i bandyci to jedna mafia - prawdy i sprawiedliwości tu nie dajdziosz.
Boże, czy wreszcie coś się zmieni? Czy doczekamy PRAWDZIWEJ wolności?

Pozdrawiam serdecznie

PS Cosik Waćpan zaniedbał komentowanie u mnie :-)

tie_ fighter pisze...

Co tam generał policji, tu ginęli ministrowie, posłowie, dziennikarze,a nawet prezydent. Nikt, kto narazi się układowi magalenkowemu nie jest w tym kraju bezpieczny. Najgorsze jest to, że ci pierwotni spadkobiercy tego co zostało po komunizmie są już na wykończeniu, lub z goła pozdychali i zostali zastąpieni przez swoje pomioty. Za kilka lat już wszystkie tropy się pourywają i tym trudniej będzie dojść po nitce do kłębka - większość pozmieniała nazwiska, aby odciąć się od powiązań z komuną. Cała nadzieja w Ruchu Narodowym - oni nie pójdą na kompromis z tymi ludzkimi szmatami.

Pozdrawiam, TF.

Rzepka pisze...

Witaj E. :-)

"Cosik Waćpan zaniedbał komentowanie u mnie :-)"

Nie tylko u Ciebie.. ;-)
Przepraszam, ostatnio sporo roboty mam w tzw. realu.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Tie_Fighter,

właśnie wrócili "panowie od śrubek":

Szef CBA ma ochronę BOR. A i tak ktoś odkręcił śruby w jego samochodzie

Pozdrawiam

Chong pisze...

Great!

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top