poniedziałek, 25 czerwca 2012

Seans na dziś: Radom Czerwiec '76 - Bądźmy dumni!

Film zrealizowany w ubiegłym roku przez radomskich licealistów opowiada o wydarzeniach  Czerwca 1976 roku. Młodzi ludzie dotarli do świadków historii i nagrali ich relacje. Dokument przedstawia przyczyny radomskiego protestu, jego przebieg oraz konsekwencje, jakie spotkały protestujących.

Uczniowie przygotowali także portal edukacyjny dla swoich rówieśników www.1976radom.pl, by upowszechniać wiedzę dotyczącą wydarzeń czerwcowych w ich mieście.


Podziel się tym postem

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czcigodny Rzepko
Nie wiesz nawet jak wielką przyjemność sprawiła mi ta wiadomość. Może to zabrzmi nieco megalomańsko ale dobrze jest mieć choćby nadzieję na to że wszystkiego diabli nie wezmą po odejściu mojego pokolenia.
Pozdrawiam serdecznie.

Rzepka pisze...

Tak, Drogi Niedźwiedziu,
uważam, iż należy nagłaśniać i rozpowszechniać takie cenne inicjatywy. Zawsze kiedy jest tylko ku temu okazja. O młodych ludziach mówi się dziś różnie, a przecież w nich nadzieja...I jak widać na tym radomskim przykładzie całkiem zasadna :-)

Serdecznie pozdrawiam

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Jestem pełna uznania dla licealistów z Radomia. Gdybym to ja ich uczyła historii za taki dokument mieliby wszyscy oceny celujące.
To bardzo dobrze, ze istnieje młodzież, której zależy na prawdziwej historii Naszej Ojczyzny i że chcą ją krzewić. Ten fakt jest szczególnie krzepiący w czasach, gdy Szumilasy-Huczybory chcą zlikwidować historię w liceach.
To znaczy, że JESZCZE NIE ZGINĘŁA I NIE ZGINIE!

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

No popatrz E. :)
radomska młodzież nic sobie nie robi z hallowo-szumilasowej hucpy i dumna jest z historii własnego miasta :) Bezczelne dzieciaki ;)))

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top