poniedziałek, 19 września 2011

Bida z nędzą w polskich domach

Polacy po raz pierwszy od 15 lat są tak zadowoleni ze swojego poziomu życia -  ogłosiło Centrum Badania Opinii Społecznej.  W badaniu ustalono,  że osoby zadowolone (33 proc. badanych), znacznie przeważają nad niezadowolonymi (19 proc.). zaś 47 procent respondentów  twierdziło, że ich rodzinom żyje się przeciętnie.

Znacznie poprawiły się oceny sposobu gospodarowania pieniędzmi w gospodarstwach domowych.  „Z badań CBOS wynika, że wzrostowi gospodarczemu w kraju towarzyszy odczuwalna poprawa kondycji materialnej rodzin. Polacy coraz lepiej oceniają poziom swoich rodzin, coraz więcej osób dostrzega też pozytywne zmiany w tej dziedzinie.”

Zaraz, zaraz… A kiedy to było…? W marcu 2007 roku!

A to najnowsze, dosłownie sprzed kilku dni, wyniki badań na temat obecnej sytuacji finansowej polskich rodzin:
„Prawie 60 proc. Polakom pieniędzy starcza jedynie na codzienne wydatki, a 30 proc. musi odmawiać sobie wielu rzeczy, by starczyło im na życie – tak dramatyczny obraz życia w Polsce przynosi badanie Millward Brown SMG/KRC.

Ponad połowa Polaków (55 proc.) jest zdania, że sytuacja finansowa ich gospodarstwa domowego pogorszyła w ciągu ostatniego roku. Większy pesymizm w tym zakresie deklarują panie, być może dlatego, że częściej odpowiadają za budżety domowe.”
(…)
"W trosce o sytuację finansową swoich gospodarstw domowych Polacy najczęściej deklarują rezygnację z większych zakupów (40%) lub ograniczenie bieżących wydatków (np. na żywność, telefony, opłaty za prąd i gaz - 38%). W 2011 roku aż 17% zadeklarowało podjęcie dodatkowej pracy, a na zaciągnięcie pożyczki lub kredytu decyduje się jedynie 6% respondentów." 

Właściwie bez komentarza. Można powtórzyć za hodowcą papryki, Stanisławem Kowalczykiem: Panie premierze, jak żyć? Coście zrobili,  się pytam?! I dodać od siebie: Do k... nędzy!

Znalezione w sieci, autor - robi200371:

Polska bieda

Między morzem, a górami,
Leży państwo z Polakami.
Kiedyś było w nim wesoło,
Teraz bieda krąży w koło.

Bieda w szkole i w szpitalu,
Na Mazurach i Podhalu.
I nikogo nie obchodzi,
Że głodują starzy, młodzi.

Po śmietnikach wciąż szukają,
To co można wybierają.
A dlatego tak się dzieje,
No bo w rządzie są ZŁODZIEJE!


Linki
Polacy zadowoleni ze swojej sytuacji materialnej
Tragiczna sytuacja finansowa Polaków
Sytuacja finansowa Polaków gorsza niż w 2010 roku
Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...

Tych, co nie widzieli polskiej biedy, serdecznie zapraszam do pewnego miasteczka na Podlasiu - Łap. Zlikwidowano tam dwa zakłady zatrudniające całe rodziny Łapian: cukrownię i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Oba te zakłady mogłyby istnieć dalej i prosperować, a najważniejsze - zapewnić ludziom pracę i byt. Ale cóż - polityka junijna żeby przekształcić Polskę w hinterland. Niech zapytają tych biednych Łapian czy są zadowoleni z życia. I cóż oni odpowiedzą? Niech porozmawiają z dziećmi, których rodziców nie stać nawet na wykupienie im obiad ów w szkole.
Is everybody happy?
Pozdrawiam

PS R. przejrzyj pocztę:)

Rzepka pisze...

Ewo,
a co z biopaliwami w miejsce cukrowni?

Tusk do Polaków: Żyje się nam lepiej!
Polacy do Tuska: No, to fajnie macie!

Pozdrawiam serdecznie

Ad.PS. Dzięki :)

Pelargonia pisze...

Radku, o tych biopaliwach tylko dużo się mówi, ale nic nie robi. Na domiar wszystkiego chodzą słuchy, ze jedyny pracujący zakład w Łapach - mleczarnia - też ma być zlikwidowana. Co z tymi ludźmi będzie? Już teraz Łapy to miasto - widmo. Ile jeszcze takich miast jest w naszym kraju?
Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

Radku, przejrzyj pocztę:)
Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Jeszcze dwa lata temu obiecywali złote góry, jeśli chodzi o te biopaliwa. Widać skończyło się jak jak zwykle... Ech, smutne to wszystko...

serdecznie pozdrawiam

PS. Pocztowy doszedł - dzięki :)

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top