wtorek, 12 kwietnia 2011

Smoleński (pamięć, prawda, nadzieja)

Kilka dni po tragedii smoleńskiej harcerze ustawili przed Pałacem Prezydenckim drewniany krzyż, promując w ten sposób ideę wybudowania w tym miejscu pomnika upamiętniającego wszystkie ofiary katastrofy. Postawienie krzyża nie poruszyło jednak sumień władzy, wkrótce wrogowie pamięci rozpoczęli walkę o usunięcie tego symbolu. Najtrafniej - moim zdaniem- określił zjawisko to niezłomny obrońca krzyża, ksiądz Stanisław Małkowski. Przypomnę jego słowa z wywiadu dla portalu Prokapitalizm:

„Wojna światów, wojna cywilizacji, bitwa o Polskę. Ujawniają się siły zła, które się nieraz w wymiarze satanistycznym odwołują do złych duchów, niektórzy przeciwnicy krzyża mówią zaklęcia do złych duchów. My sięgamy po taką broń jaką mamy. Przytoczę może jeszcze słowa, które ksiądz Antonii Szlagowski powiedział w kazaniu podczas pogrzebu ks. Ignacego Skorupki w kościele garnizonowym w Warszawie: „Ważą się losy Polski, losy Europy się ważą. Czy Polska będzie? Czy Europa będzie?” gdyż „bój to z pogaństwem nowożytnym, bój to z szatanem samym”. Uważam, że te słowa są zdumiewająco aktualne w tej sytuacji, w jakiej jesteśmy, z tą tylko różnicą, że wtedy hierarchia Kościoła stała murem po stronie Polski, Polaków i obrońców krzyża, polskiej tożsamości, przeciwko hordom pogańskim i bolszewickim. W tej chwili hierarchia zachowuje się chwiejnie, niektórzy wręcz popierają władzę reprezentującą antycywilizację, antykulturę. „

Zrobiłem klip. Taka impresja, etiuda, a może publicystyka – sam nie wiem jak to określić. Są to doskonale znane większości z nas obrazy i fakty, myślę jednak, iż warto je przypominać. Aż do skutku - do poznania prawdy o tamtej tragedii oraz godnego upamiętnienia jej ofiar.PS. Serdeczne dziękuję Czarkowi i Bernardowi za udostępnienie swoich filmów i fotek. Dziękuję także Niezależnej TV za możliwość wykorzystania w klipie fragmentów jej materiałów.

----------------------------

http://www.prokapitalizm.pl/ks-malkowski-dla-prokapitalizmpl-smolensk-to-zbrodnia-z-zimna-krwia.html
Podziel się tym postem

0 komentarze:

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top