środa, 22 grudnia 2010

Kto manipulował głosem Jarosława Kaczyńskiego?

„Pamiętam, jak w radiu musiałam zamówić analizę dźwiękową na Akademii Muzycznej, aby pokazać, jak podkręcają głos ówczesnego premiera JK, żeby "skrzeczał". Rysunek fal dźwiękowych jest nie do podważenia. Podkręcali mu głos.” – napisała redaktor Teresa Bochwic w komentarzu pod "salonową" notką Daisy.


Przyznam, że informacja ta wprawiła mnie w prawdziwe osłupienie. Spotykam się z nią po raz pierwszy. Domyślam się bowiem, iż nie chodzi tu o audycje rozrywkowe, satyryczne, a o programy informacyjne lub publicystyczne. Dotychczas mówiło się głośno, że media wrogie Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS, a także śp. Prezydentowi tak dobierały zdjęcia i ustawiały kamery, by nielubiani politycy wyglądali wyjątkowo niekorzystnie. No cóż, tu złą wolę trudniej jest udowodnić, bo zawsze można się wykpić , że nie było lepszych fotek (choć wiemy, że były), czy też dobrych warunków do filmowania. Ale żeby celowo manipulować głosem? To niepojęte, do czego zdolne są media, by zniekształcić i obrzydzić ludziom wizerunek polityka .


Często przedstawiciele mainstreamowych mediów powołują się na BBC jako wzór obowiązujących tam standardów dziennikarskich. Otóż myślę, że w BBC taka sytuacja byłaby nie do przyjęcia, a ten kto dopuściłby się podobnych praktyk zostałby srogo napiętnowany.


Bardzo cenię dorobek zawodowy pani redaktor Bochwic, podziwiałem jej godną szacunku postawę wobec „niesymetrycznych” działań Rady Etyki Mediów, kibicuję Stowarzyszeniu Polska Jest Najważniejsza, którego jest członkiem. Niemniej chciałbym zapytać: dlaczego informacja o manipulowaniu przez media głosem, bądź co bądź, premiera RP nie przedostała się wówczas do wiadomości publicznej? Tym bardziej, że był na to dowód w postaci analizy wykonanej przez ekspertów z Akademii Muzycznej… Pani Redaktor, przecież zasiadała Pani w Radzie Etyki Mediów… Kto celowo zniekształcał głos Jarosława Kaczyńskiego, by go ośmieszyć?
Podziel się tym postem

3 komentarze:

Katrine pisze...

Witaj Rzepko!

Przyjmij trochę spóźnione (bo wyjeżdżałam) życzenia noworoczne.
Mnóstwo szczęśliwych chwil, dobrego zdrowia, sukcesów i radości :)

A z tą manipulacją głosem to rzeczywiście niesamowite, choć mnie już chyba nic nie zadziwi.

Pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Witam wszystkich z tej strony!
Cieszę się mogąc was poznać!
Postaram się udzielać :)
Cześć!
---
[url=http://akcesoria.do.pedicure.makijaz123.com/13/]akcesoria do pedicure[/url]

Rzepka pisze...

Katrine, bardzo dziękuję :)

Wiele radości i dobrych zdarzeń Ci życzę! Niech ten rok będzie lepszy i spokojniejszy :)

Pozdrowienia :)

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top