poniedziałek, 11 stycznia 2010

Zawsze może być gorzej, panie Owsiak

Coś niebywałego! Jerzy Owsiak złajał media za to, że w nienależyty sposób zamieściły informację o wczorajszej akcji „Orkiestry”. Dostało się nawet proowsiakowej „GW”, bo tekst umieściła na słynnej już ósmej stronie.

Najokrutniej jednak Owsiak potraktował dziennikarzy z „Faktu” nazywając ich szmaciarzami. Tabloid notkę o „Orkiestrze” ulokował bowiem na kolumnie, gdzie dominował reportaż pt. „ Kazała synom zabić kochanka”.

Obligatoryjnie oberwało się „ Naszemu Dziennikowi” i o. Tadeuszowi Rydzykowi:
- Pominął nas tylko "Nasz Dziennik", który oprócz tego napisał, że się nie rozliczamy – mówił wielki dyrygent. No tu chyba jakaś niespójność, panie Owsiak. To w końcu jak było: pominął, czy napisał, że się nie rozliczacie?

Mój apel : Drogie media, piszcie tak, jak sobie tego życzy Jurek Owsiak, a teksty o WOŚP zamieszczajcie wyłącznie na pierwszych stronach. Wszak głos wielkiego dyrygenta rozchodzi się „na cały świat”. Nie chcecie chyba, żeby słowa krytyki pod waszym adresem docierały na Jamajkę…

W związku z tą owsiakową połajanką przypomniała mi się anegdota o pewnej zbitce tytułów w tygodniku „Piłka Nożna”. A było to w czasach komuny, kiedy to ważne wydarzenia partyjne i polityczne musiały być w gazetach należycie eksponowane, a informacje tego rodzaju ukazywały się nawet w prasie sportowej, pozornie tylko przecież apolitycznej. Tak więc pewnego razu, na pierwszej stronie tygodnika podano wiadomość o śmierci jednego z bardzo ważnych sowieckich dygnitarzy (niestety nie pamiętam, kto to był), a na sąsiednich szpaltach zamieszczono relację z fatalnego występu naszej reprezentacji piłkarskiej. Zbitka tytułów wyglądała następująco: „Towarzysz (tu nazwisko) nie żyje”, a tuż obok „ A mogło być jeszcze gorzej”.

Tak więc, nie bulwersuj się pan, panie Owsiak. Zawsze może być gorzej…

http://www.tvn24.pl/0,1637603,0,1,na-jednej-stronie-o-wosp-i-mordzie-to-szmaciarstwo,wiadomosc.html
Podziel się tym postem

0 komentarze:

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top