poniedziałek, 20 lipca 2015

Zegarki to ich specjalność

To było do przewidzenia. Kolejne śledztwo w sprawie ważnego polityka Platformy Obywatelskiej zostało umorzone przez prokuraturę. Tym razem „nietykalnym” okazał się Michał Kamiński.
Sprawa dotyczyła zegarka za 37 tysięcy złotych, którego Kamiński nie wpisał do swojego oświadczenia. W podobnym przypadku sąd uznał winnym Sławomira Nowaka, także z PO. Chociaż ten tłumaczył, że zegarek dostał od żony. Ale widać, żona żonie nierówna.
Tym razem prokuratura okazała się bardziej wyrozumiała - dla bliskiego współpracownika premier Kopacz - i umorzyła śledztwo.
Polityk, który zatoczył koło od Rydzyka do Michnika, znany jest z zamiłowania do kosztownych gadżetów i biżuterii. Kilkanaście dni temu, gdy towarzyszył Ewie Kopacz w lustracji dworców kolejowych, miał na szyi złoty łańcuch (zwany kietą) z ogniwem 10 mm i krzyżem jerozolimskim w skali 10:1. Wyglądał niczym król Cyganów. Pewnie dla odmiany był to prezent od babci.
Polityk tłumaczył śledczym, że nie miał świadomości, ile wart jest jego zegarek Paul Picot, gdyż był to podarunek od żony. A on się na zegarkach nie zna, chociaż ma jeszcze 3 - równie kosztowne. Prokuratura przyjęła tę wersję bez najmniejszych zastrzeżeń. Tymczasem żona Kamińskiego musiałaby wydać swoje roczne zarobki na taki zakup. Ma gest kobieta!
Prokuratura śledztwo umorzyła po wnikliwym przesłuchaniu.
- Skąd pan ma zegarek?
- Od żony
- A żona skąd wzięła?
- Ja jej dałem.
- A pan skąd wziął?
- No mówię, od żony.
I ja w to wszystko wierzę, bo dobre żony oczywiście się zdarzają (takie co kupują zegarki za 37 koła). A przyjaciel pani premier oczywiście nie mógł wiedzieć, że zegarek jest wart 37 tysięcy złotych, a nie został kupiony na odpuście w Łomży.
Szczerze mówiąc, gdyby mi żona sprezentowała taki zegarek, też by mi do łba nie przyszło, że dała za niego 37 koła. Przysięgam! 
Leo 

Tekst i dymek: sochaczewianin.pl


Podziel się tym postem

8 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A predylekcji do zegarków nie wszczepił im nikt inny jak Armia radziecka, co była z nimi od dziecka.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Co kończyna,
to Festina (na przykład).

Pozdrawiam serdecznie

Michał Sybirak pisze...

MAJDAN W POLSCE – CZY TO MOŻLIWE? http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2015-12-19-majdan.html

lotto pisze...

Super artykuł

Adi pisze...

Ciekawe :)

Tomasz pisze...

Fajny artykuł :)

Michał Sybirak pisze...

PLAN NAPRAWY POLSKI
Wstęp
I. POZYCJA MIĘDZYNARODOWA
II. SYSTEM POLITYCZNY
III. SYSTEM PRAWNY
IV. BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
V. OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA
VI. GOSPODARKA
VII. KOŚCIÓŁ
Gorszyciele
System oświaty
Zakończenie
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/pnp.html

Michał Sybirak pisze...

NOWENNA DO BOŻEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

Trójca Święta dała światu tę modlitwę - nowennę jako nowe, mocne narzędzie do wspólnej walki o sprawiedliwość w tym zdominowanym przez szatana świecie, który tak bardzo wprowadza wszelką niesprawiedliwość i zło na świat, zmusza ludzi do jego wykonywania. Teraz Boża Sprawiedliwość po to, by wymusić siłą Bożej Sprawiedliwości na osobie szatana i ludzi głęboko niesprawiedliwych z powodu działania tegoż złego ducha zmianę ich nastawienia, podaje tę wielką i porażającą demony broń duchową… Można prosić Bożą Sprawiedliwość o pomoc i interwencję w trudnych i zagmatwanych sprawach, zwłaszcza, gdy wyczerpie się ludzkie środki w walce o jakąkolwiek sprawiedliwość… Obiecuję, że każdy kto będzie ubiegać się, uciekać do obrony Bożej Sprawiedliwości, dozna Jej przemożnej opieki…

https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/pdf/nw/nowenna_do_bozej_sprawiedliwosci.html

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top