wtorek, 21 lipca 2015

Kupa państwowych kamieni

Zrobiła się okropna afera z dopalaczami, które to przecież jakiś czas temu Donald Tusk „zlikwidował”. Pamiętają Państwo ten medialny zachwyt? A afera zrobiła się dlatego, że liczby ofiar tych trucizn nie da się już medialnie ukrywać. Codziennie jakieś dziecko trafia do szpitala, a handlarze tą śmiercią bezkarnie prowadzą swój proceder.
Pamiętam czasy, gdy Polska zalana była nielegalnym alkoholem i papierosami. Wszyscy dokładnie wiedzieli, jaki jest mechanizm przemytu, kto tym steruje, kto nim handluje, a przez wiele lat udawało się przestępcom wprowadzać go na rynek i zarabiać krocie. Oczywiście, nic by się nie udało bez parasola ochronnego, jaki dawały stosowne przepisy. A kto uchwala przepisy? Zawsze większość.
Dlatego śmiać mi się chce, gdy słyszę polityków znów odgrażających się, że zlikwidują dopalacze, gdy tymczasem niemal na każdej ulicy handel nimi kwitnie. Wykorzystywane są nawet stare kioski „Ruchu”.
Dzieje się tak dlatego, że w Polsce nadal funkcjonują przepisy rodem z komuny, w których  prawo własności ma się za nic, prawa jednostki ma się za nic. Gdy ktoś w obronie rodziny zabije bandytę, trafia do aresztu. I siedzi wiele lat! A gangsterzy mają pieniądze, aby brać najlepszych adwokatów i śmiać się nam w twarz.
Cytując klasyka, faktycznie już tylko kamieni kupa została z państwa!
Tomasz Połeć

Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Tak jest, trzeba wytruć tę młodzież, która jeszcze nie zdążyła wyjechać z kraju.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Popierajcie PO czynem,
umierając przed terminem.

Pozdrowienia :-)

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top