środa, 10 czerwca 2015

Wertepy równości

Przez kilka dni bardzo głośno zrobiło się o łapance, jaką MSW przygotowało kierowcom i pieszym. Otóż policjanci mają ukarać około 1,6 mln kierowców mandatami, a kilkaset tysięcy pieszych ma być wylegitymowanych. I pewnie też ukaranych. No to już po prostu polowanie na kasę, inaczej nazwać się takiego działania nie da.
Oczywiście niemal natychmiast MSW zdementowało tę informację, ale jakoś tak niedokładnie. Mianowicie mówiono, że ten komunikat źle zredagowano, że trzeba go będzie poprawić. Nie stwierdzono natomiast, że zmniejszy się w wytycznych liczba kierowców do ukarania.
Kolejny kontrowersyjny przepis to bezlitosne odbieranie prawa jazdy za przekroczenie 50 km/h w terenie zabudowanym. Oczywiście jestem za karaniem wszystkich szaleńców za kierownicą, ale… no właśnie – wszystkich! Tymczasem już słychać, że politycy, sędziowie i prokuratorzy będą mogli zasłonić się immunitetem, ponieważ odebranie im prawa jazdy naruszy ich niezawisłość. A cóż to za zamach na niezawisłość, gdy ktoś po pijanemu będzie gnał 170 km/h w terenie zabudowanym i straci prawko? No chyba, że się tak spieszy na sprawę w sądzie, albo posiedzenie sejmu.
Podobno w Polsce wobec prawa wszyscy są równi. Podobno. Ta równość jednak, jak widać, zależy od tego, kto o niej decyduje.
Tomasz Połeć
Podziel się tym postem

1 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Wobec prawa w Polsce są równi i równiejsi.

Dymek super!!!;)
Jak również nowy model alkomatu dla parlamentarzystów. Chyba go szybko opatentują.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top