czwartek, 11 grudnia 2014

Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja - film o losach oficerów IV Zarządu Głównego WiN

"Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja" - to tytuł filmu Sławomira S. Górskiego i najnowsza propozycja Film Open Group - producenta niezwykle wartościowych dokumentów. W najbliższy poniedziałek w Warszawie i Rzeszowie odbędą się przedpremierowe, bezpłatne pokazy tego filmu.

„Udział Moskwy” w wyrokach Sądów Wojskowych. Alianci „umywają ręce” dysponując kompletnym obrazem zbrodni dokonywanych na sojusznikach. Losy oficerów IV Zarządu Głównego „Wolność i Niezawisłość” na tle zebranych faktów historycznych. 

Geneza WiN-u, ostatniej legalnej powojennej Polskiej Władzy, przygotowującego kraj do wyjścia spod okupacji niemieckiej. O co walczyli WiN’owcy? Dlaczego bezpieka skierowała przeciwko nim zespoły doborowych morderców pod ścisłym nadzorem Moskwy? Warszawa, Wrocław, Opole… To nie jedyne miejsca prowadzonych ekshumacji. Rodziny wciąż oczekujące na wiadomość… Relacje świadków z tragedii śledztw i tortur. Wyniki ekshumacji na warszawskich Powązkach i wrocławskich Osobowicach, analizy materiału genetycznego DNA rodzin, relacje żyjących świadków, opracowania naukowe na bazie dowodów. Grypsy więzienne skazanych.
Producent na swojej stronie informuje, że oglądając ten klip i kupując dostęp do filmów, a także  płyty DVD na  ahaaa.pl, pomagasz finansować ten oraz inne jeszcze nie zrealizowane filmy.Produkcję promuje wideo-clip, autorstwa Tadka Polkowskiego, pod tytułem: WOLNOŚĆ i NIEZAWISŁOŚĆ.klip i opis filmu - Film Open Group

fot. screenshot/You Tube
Podziel się tym postem

3 komentarze:

Pelargonia pisze...

witaj R.,

Serdeczne dzięki:-)
Mam nadzieję, że film trafi także do mojego miasta. Na pewno sie wybiorę.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,
ja też mam nadzieję, że dotrze do Twojego miasta.
A Rzeszów domyślam się dlatego, że z miastem tym związany był pułkownik Łukasz Ciepliński, prezes IV komendy WiN

Pozdrawiam serdecznie

Anonimowy pisze...

O, dzięki za info.

pzdr.
J.

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top