poniedziałek, 17 listopada 2014

Jak się naprawia ruskie serwery - tutorial

Panom sędziom z Państwowej Komisji Wyborczej dedykuję fragment wspomnień nieodżałowanego Jana Kaczmarka, artysty kabaretowego, poety i autora piosenek.

Na początku swojej artystycznej drogi Kaczmarek (absolwent wydziału elektroniki Politechniki Wrocławskiej), występując z kabaretem Elita był jednocześnie pracownikiem Centralnego Biura Rozliczeń Przemysłu Węglowego, gdzie przypadło mu obsługiwanie potężnego komputera rodem z ZSRS. Maszyna o nazwie EW80 zajmowała ogromną halę i naliczała wynagrodzenia dla górników.  Pan Janek, który jako jedyny pracownik znał wszystkie tajemnice tego ustrojstwa, wspominał po latach w swojej książce:

„Kiedyś, pamiętam mój zastępca dzwonił w nocy do Szczecina, bo akurat tam grała Elita, z pytaniem: "Co mam zrobić, jak ten ruski s...syn nie chce zaokrąglać?". "To idź Rysiek do lewego panelu, policz trzecią szafkę od góry i pier...nij pięścią z całej siły". Za chwilkę słyszałem w słuchawce łomot i radosny krzyk Rysia: "Panie inżynierze! Naprawiłem s...yna! Dziękuję bardzo".
Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Niezawodna metoda, którą naprawiało się kazdy ruski sprzęt. Pamiętam, że tak naprawiało się ruskie telewizory. Grunt to ciężkie argumenty, jak mowi moja Mama.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,
Kilka dni temu (14 listopada) była rocznica śmierci Pana Janka i tak mi się przypomniało...

Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top