niedziela, 5 października 2014

Cudów nie będzie

To mamy kolejny rząd fachowców. Człowiek bez znajomości języków obcych jako minister spraw zagranicznych, specjalista od handlu zagranicznego ministrem obrony, dziennikarz ministrem edukacji, pedagog ministrem sportu, lekarz ministrem pracy. Tylu ma dziś nasza władza sprawdzonych fachowców, z katechetką, jako ministrem spraw wewnętrznych na czele. 
Dziwna nominacja? Jak dla kogo. Dla policjantów pewnie mało zrozumiała. Chociaż ich już pewnie nic nie zdziwi. Zwłaszcza po rządach poprzedniego ministra, absolwenta filozofii i autora diagnozy stanu państwa polskiego („Ch.., dupa, kamieni kupa”).
Teraz miejsce wnuka autora Trylogii  - który poległ w nierównej walce z bandą kelnerów kierowaną przez właściciela składów węgla - zajęła autorka podręczników do katechezy i koleżanka pani premier.
Ewa Kopacz tłumaczy, że nie kierowała się względami osobistymi, lecz tzw. parytetami. Po prostu w rządzie miało być więcej kobiet. To dlaczego na szefową resortu spraw wewnętrznych nie wzięła Julii Pitery? W końcu ta ma talent śledczy i dorobek w tej dziedzinie. Wszak swego czasu wykryła śmierdzącego korupcją dorsza za 8,99 złotych. Jest w tym dobra!
Jednak nowa premier ma inne zdanie. To Teresa Piotrowska jest zdaniem Kopacz bardzo merytoryczną ministrą. Choć sama Piotrowska przyznaje otwarcie, że na służbach specjalnych i policji się nie zna. Wygląda zatem na to, że znaczenie słowa „merytoryczny" nabiera zupełnie nowego  znaczenia.
Bądźmy jednak poważni. Ministerstwo spraw wewnętrznych, to jeden z czterech najważniejszych resortów.  Jego szef – a obecnie szefowa - nadzoruje policję, straż graniczną, straż pożarną a przede wszystkim BOR i cywilne służby specjalne. Co Piotrowska wie o tajnych służbach i tzw. pionach zmilitaryzowanych?
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie rozmowy tych dwóch pań – Ewy Kopacz i Teresy Piotrowskiej – o służbach inaczej, niż w konwencji kabaretu, wynikającej z ich ignorancji.
Czy może być gorzej?
Na pewno.
Janusz Szostak

Felieton pochodzi z najnowszego wydania magazynu REPORTER

Podziel się tym postem

3 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Można sobie teraz tylko zaśpiewać:

Hej Dżud,
Czekam na cud,
Bo pozostał mi tylko smród!

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.,

o, to jest dobre:
https://www.youtube.com/watch?v=C-VprV0LvDU

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Rincewindx super!:)
Ore ore zaorali polską rolę!

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top