czwartek, 25 września 2014

Siatkówka i prezydent

Naprawdę - Polska to chyba najszczęśliwszy kraj na świecie. Żadne media nie niepokoją obywateli sprawami gospodarczymi, dziennikarze wierzą na słowo politykom, że jest dobrze, a w telewizji królują antyki polskiej kinematografii. Bardzo dobre, oczywiście, ale czasem człowiek chciałby zobaczyć coś z nowinek a tu, albo „Czterej pancerni i pies”, albo „Stawka większa niż życie”. Ostatnio TVP postanowiła powtarzać słynne spektakle telewizyjne „Kobra”. Nie powiem, nawet lubię, ale czy to jest jakaś sensacja dla młodzieży?
Doszło do tego, że o transmisji rozgrywek o mistrzostwo świata w siatkówce mężczyzn decyduje właściciel Polsatu, a wcale nie był zainteresowany upowszechnieniem tego przekazu. I tak Polacy zostali skazani na płatne kanały. Może się czepiam i może to nie jest najważniejszy problem Polski, ale znakomicie pokazuje, jak funkcjonuje państwo. Czy wyobrażają sobie Państwo sytuację, gdy eliminacje do Mistrzostw Europy w piłce nożnej mieliby Państwo oglądać za opłatą, np. w TVN?
Szczęśliwie interweniował prezydent i Polsat odkodował finał Mistrzostw Świata w siatkówce. Dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak Polska zdobywa złoty medal.
No, się wreszcie prezydent do czegoś przydał!
Tomasz Połeć


Podziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Odkodowanie Polszmatu na miarę odkodowania Enigmy?

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,
mogliby tak cały Polsat zakodować. Bez szkody dla ludzi...

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top