poniedziałek, 26 maja 2014

Skąd się wzięło tak dużo głosów nieważnych?

To,  co  od razu rzuca się w oczy po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów do PE, to szalenie duża liczba głosów nieważnych. Te 228 tysięcy stanowi bowiem aż 3,12 proc. ogólnej liczby oddanych głosów. W porównaniu z wyborami do PE z 2009 jest to o blisko 100 tysięcy nieważnych głosów  więcej! Pięć lat temu Polacy oddali  133. 533 nieważne głosy, co stanowiło 1,77 proc.wszystkich głosów.  I to przy wyższej frekwencji, która wynosiła wtedy 24, 53 proc. (obecnie 23,83). Wielce to zastanawiające.

Czy jest to wynikiem dezaprobaty Polaków dla obecnej sceny politycznej, czy też rezultatem naszej nagłej wyborczej ignorancji?  A  może jest jeszcze inny powód? Któż to może teraz rozstrzygnąć…?

Ociąganie się, nie po raz pierwszy zresztą,  Państwowej Komisji Wyborczej  z ogłaszaniem wyników wyborów na poszczególnych etapach liczenia głosów z pewnością nie budowało do  niej zaufania. Napiszę wprost: ja w te "ostateczne wyniki" podane przez PKW – ze szczególnym uwzględnieniem rywalizacji PO i PiS - nie wierzę.

Ilustracja: KAP
Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A ruskie serwery liczyły głosy.
Na dodatek, w wielu miejscowościach pozmieniano okręgi wyborcze nie powiadamiając o tym wyborców. Tak np. było na moim osiedlu.
A lokal wyborczy wyglądał tak, że niektórzy moi znajomi mówili: "większego pierdolnika nie mogli znaleźć". Była tam straszna ciasnota, komisja tam się ledwie mieściła, a maż zaufania siedział w oddzielnej kanciapie i nie mógł patrzeć na ręce komisji. Przy takim porządku nie dziwi nic.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,

bananowa republika.

Pozdrawiam serdecznie

Anonimowy pisze...

http://niezalezna.pl/55714-sztab-monitorujacy-wybory-caly-czas-pracuje-na-chwile-obecna-sa-rozbieznosci-w-wynikach

Rzepka pisze...

Złamany regulamin, brak protokołów, worki pełne głosów wrzucane do piwnicy… PiS zgłasza zastrzeżenia ws. wyborów i przedstawia mocny film z warszawskiej komisji.


http://wpolityce.pl/polityka/198061-zlamany-regulamin-brak-protokolow-worki-pelne-glosow-wrzucane-do-piwnicy-pis-zglasza-zastrzezenia-ws-wyborow-i-przedstawia-mocny-film-z-warszawskiej-komisji

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top