środa, 15 stycznia 2014

Walczą o swoje

Premier Wielkiej Brytanii, Cameron, stwierdził, że nie widzi powodu, aby płacić na dzieci polskich imigrantów. Z perspektywy brytyjskiej opinia jak najbardziej zrozumiała, z polskiej już nie tak oczywista. Cóż, premier Cameron dba o interesy Wielkiej Brytanii i stąd takie pomysły.

Nasz Minister Spraw Zagranicznych natychmiast wyraził swoje oburzenie i z impetem „zatweetował” , tak być nie może. A w ogóle to zaapelował do Polaków na obczyźnie: „Wracajcie Rodacy”. Tylko do czego, Panie Ministrze, do czego? Do kolejek do lekarza? Do galopującego bezrobocia, a może po to, aby znów usłyszeć puste słowa o „zielonej wyspie”?

Jak słyszę, pojawił się ostatnio pomysł, aby z Lasów Państwowych wyciągnąć pieniądze, aby w ten sposób dać środki na drogi lokalne. Czy rządzący naprawdę nie mają żadnego pomysłu, jak zdobyć środki na inwestycje? Putin obniżył podatki i natychmiast w Rosji nastąpił wzrost gospodarczy. Ale i on, podobnie jak Cameron, dba o swój kraj, choć nieraz przegina.
A z zupełnie innej beczki zapytam: kto jeszcze z Państwa pamięta o informatycznej aferze korupcyjnej? Prawda jak się łatwo zapomina!
Tomasz Połeć


Dymek: RzepkaPodziel się tym postem

2 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

A propos lasów właśnie ogladałam dziś w TV Trwam bardzo ciekawy reportaż z cyklu: Po stronie prawdy. Warto sie z nim zapoznać.

Po stronie prawdy - sprawa lasów

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Dzięki E.,

na pewno obejrzę!

Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top