niedziela, 14 lipca 2013

Życzenia dla generała

Sprawa obchodów 90. rocznicy urodzin Jaruzelskiego przez moment stała się głośna i wzbudziła kontrowersje. Trudno się dziwić, że ci, którzy w czasach komunizmu stracili bliskich, albo zostali przez służby PRL moralnie i fizycznie zniszczeni, są oburzeni i nie mogą powstrzymać złości. Trudno się też dziwić, że ci, którzy na maltretowaniu swoich rodaków i niszczeniu kraju zrobili niezły interes, dziś będą bronić generała i udowadniać jego „zasługi” dla kraju.

To wszystko jestem w stanie zrozumieć. Nie mogę natomiast pojąć, jak to się mogło stać, że oprawcy z czasów Stalina, Jaruzelskiego, Kiszczaka, dziś stają się arbitrami w sprawach walki o ład i niepodległość. Gdy słyszę byłych aparatczyków PZPR wypowiadających się o tolerancji i gospodarce wolnorynkowej, mam wrażenie, że uczestniczę w zbiorowym szaleństwie. Ludzie, którzy prześladowali innych za poglądy, niszczyli kraj, dziś stali się autorytetami i brylują w mediach.

Szkoda, że tysiące pomordowanych przez komunizm, który Jaruzelski tak ochoczo wspierał, nie mogło uczestniczyć w jego urodzinach. Pewnie życzyliby mu 100 lat. W łagrze.

Tomasz Połeć
fot. screenshot/FilmOpenGroup - YT
Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Dołączam się do życzeń dla Jaruzela. Życzę mu 100 lat, a może i 120, aby naród zdążył go osądzić i skazać na dożywotnie gnicie w celi.
Nie wiem, czemu wcześniej sąd wojskowy go nie rozstrzelał.
Jakie to niesprawiedliwe, że oprawcy chodzą wolni i pobierają wysokie emerytury, podczas gdy ich ofiary nierzadko wegetują w nędzy.

Pozdrawiam serdecznie

Anonimowy pisze...

Wolne Media Wolna Polska Wprost gania konkurentów za cytowanie
"3 lipca 2013 r. dostaliśmy “WEZWANIE DO USUNIĘCIA PUBLIKACJI NARUSZAJĄCEJ DOBRA OSOBISTE” od Radcy Prawnego tygodnika “WPROST”, mieliśmy drobne problemy z naszą skrzynką e-mail i serwerem więc ta informacja dotarła do nas 14 lipca 2013r."
http://europejczycy.info/22501/polska/radca-prawny-wprost-straszy-pozwem/
http://3obieg.pl/wlasciciel-wprost-straszy-3obieg

Rzepka pisze...

Witaj E.,

ja również się dołączam... ;-)

Sąd wojskowy go nie rozstrzelał, bo sąd wojskowy był tej samej proweniencji.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

@Anonimowy,

a czego się można spodziewać po obecnym "Wprost"...?

Anonimowy pisze...

życzenia w wykonaniu Emiliana Kamińskiego:

http://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top