wtorek, 21 maja 2013

Tomasz Połeć: Polska nie rządem stoi...

Powiedzenie mówi, że gdy Bóg chce kogoś ukarać to odejmuje mu rozum. Czymś musiał podpaść premier Tusk niebiosom, ponieważ to, co wyprawia rząd trudno nazwać rozumnym. Rządzący uparli się całkowicie uzależnić nas od obcych wpływów.

Po „mistrzowskim” zawarciu wieloletnich umów na dostawy gazu z Rosji, po absurdalnie wysokich cenach, po lękliwych wycofaniu z jakiegokolwiek stanowiska w sprawie kolejnej nitki rurociągu jamalskiego (o Smoleńsku nie wspomnę), teraz premier i jego podwładni chcą nas uzależnić od dostaw prądu z Rosji.

Otóż w Polsce trwa kampania mająca nam wmówić, że energia atomowa to potworne zło, zagrożenie i wszystko co najgorsze. Tymczasem Rosja na granicy z Polską (obwód kaliningradzki, a naprawdę królewiecki) buduje elektrownię atomową, z której wkrótce będziemy musieli kupować prąd, ponieważ zaczyna go już w Polsce brakować. Tak więc zagrożenie i tak będzie, tyle że dodatkowo będziemy musieli za nie płacić. A znając naszych „negocjatorów” zapłacimy bardzo słono.
Boże, nie zabieraj rządowi rozumu, bo karzesz naród, nie rząd...

Tomasz Połeć
Podziel się tym postem

3 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Jeśli mam być szczera to nie jestem za energią jądrową - niekoniecznie z powodu bezpieczeństwa, ale odpadów radioaktywnych, z którymi trzeba coś zrobić, a które stanowią zagrożenie.
Poza tym tak bogate państwo, jak Polska mogłoby się bez atomu z powodzeniem obyć wykorzystując swoje zasoby naturalne. Dlaczego u nas zamyka się kopalnie, nie pozwala na eksploatację gazu z łupków i źródeł geotermalnych? W unii płacimy za to kary, a w ten właśnie sposób stajemy się Hinterlandem uzależnionym od państw sąsiedzkich.

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Prawdę mówiąc, nie jestem za energią jądrową, niekoniecznie ze względu na bezpieczeństwo, ale z powodu odpadów radioaktywnych, z którymi coś potem trzeba zrobić.
Polska jest tak bogatym krajem, ze moze z powodzeniem obyc sie bez atomu, wykorzystując swoje zasoby naturalne, których w naszym kraju nie pozwala się nam eksploatować. W ten sposób stajemy sie Hinterlandem uzależnionym od państw sąsiedzkich. I na tym właśnie tym państwom zależy, a rząd marionetkowy Tuska wykonuje tylko to, co mu narzucają.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E. ,

wydaje się jednak, że tego nie unikniemy i elektrownia jądrowa gdzieś w końcu powstanie.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top