niedziela, 11 listopada 2012

Lech Kaczyński: Jestem przekonany, że zwyciężymy!

- Dzisiaj pada często też pytanie o wartość patriotyzmu w nowych warunkach. Mówiłem też o tym dzisiaj. Tak, patriotyzm jest potrzebny dzisiaj nie mniej jak dziewięćdziesiąt lat temu, jak sto lat temu, jak w okresie powstań narodowych. Jak w okresie naprawy, udanej zresztą, pierwszej Rzeczpospolitej. Patriotyzm jest wartością pozytywną, także w jednoczącej się Europie. Także tu, mimo wielkiej solidarności trwa konkurencja między narodami. Także tu, szczególnie duże narody, a do nich należymy muszą skutecznie bronić swoich interesów, chroniąc także interesów narodów mniejszych – tak mówił śp. Prezydent Lech Kaczyński w listopadzie 2008 roku podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przypomnijmy sobie to wystąpienie dziś, w kolejne Święto Niepodległości...Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Czcigodny rzepko
Na rychłe zwycięstwo nie liczę. Ale z niepokojem myślę o tym co się wydarzy w dłuższym horyzoncie czasowym. Trwa bitwa o młodzież a siły pos-tępactwa są bardziej widoczne, w myśl rosyjskiego przysłowia że złoto utonie a gówno wypłynie.
Jeśli patriotyzm w Polsce nadal będzie celebrowany w sposób śmiertelnie patetyczny a nie radosny, jesteśmy bez szans. Właśnie tej radości możemy się uczyć od Amerykanów. Zaś dyniowe wygłupy jak najsłuszniej olewać i wyśmiewać.
Pozdrawiam serdecznie.

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Ponieważ gros Białostoczan wybrało sie dzisiaj do Warszawy na obchody Święta Niepodległości (ja niestety, nie mogę)Marsz Niepodległości w naszym mieście odbył się wczoraj.
Zebraliśmy się o godz. 17.00 pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, gdzie odbyło sie przedstawienie i przedstawiciele patriotycznych ugrupowań złożyli wieńce. Następnie przeszliśmy ulicą Suraską do Pomnika Bohaterów Białostocczyzny, zwanego też Pomnikiem Bóg, Honor, Ojczyzna, gdyż taki napis na nim umieściliśmy (pomnik wybudowany przez komunistów tym sposobem został odkomuszony. Pisałam już o tym. Następnie zatrzymaliśmy się przy Pomniku Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, skąd przeszliśmy do Parku Zwierzynieckiego pod Pomnik 42 Pułku Piechoty. Marsz zakończył się na Cmentarzu Wojskowym odśpiewaniem "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie" - Boże, coś Polskę.
Relacja i film będą wkrótce na moim blogu.

Pozdrawiam serdecznie, jednocześnie dziękując za przypomnienie pięknych słów jedynego Polskiego Prezydenta w powojennej Polsce.

Rzepka pisze...

Drogi Niedźwiedziu,
ja o patriotyzm młodzieży jestem raczej spokojny - na Marszu Niepodległości było mnóstwo młodych ludzi :) Choć oczywiście troska o młodsze pokolenia towarzyszyła nam zawsze i zawsze będzie towarzyszyć...

Dyni używam tylko w kuchni :-)

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E.
dziękuję za mini relację i czekam na więcej. Niech żyje patriotyczny Białystok! :)
Ja byłem na Marszu, a średnio udane fotki w nowej notce.

Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top