czwartek, 4 października 2012

Zostawcie Skowrońskiego, spójrzcie w lustra!

Wśród osób, które zarzucają Krzysztofowi Skowrońskiemu, że jako dziennikarz i prezes SDP zaangażował się politycznie prowadząc konferansjerkę na spotkaniu organizowanym przez PiS  jest Elżbieta Misiak-Bremer, redaktor naczelna partyjnego periodyku Platformy Obywatelskiej „POgłos”,  osoba rekomendowana przez tę partię do Rady Programowej TVP w 2007 i 2010 roku - obecnie wiceprzewodnicząca Rady .

W liście otwartym do prezesa SDP grupa dziennikarzy, członków stowarzyszenia napisała m.in.:
„My, członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wzywamy Krzysztofa Skowrońskiego do ustąpienia z zaszczytnej funkcji prezesa SDP.
Prowadząc konferencję partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość w dniu 1 października 2012 r., a wcześniej - spotkanie władz tej partii z ekonomistami 24 września 2012 r., kolega Skowroński złamał art. 21 Kodeksu Etyki Dziennikarskiej SDP: Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć.”

Zarzut durny i bzdurny, bo poprowadzenie konferansjerki w siedzibie SDP nie jest żadnym zaangażowaniem partyjnym,  wytłumaczył to sam Skowroński w wydanym przez siebie oświadczeniu pisząc m.in.,  że pełnił tam rolę gospodarza:
„W moim najgłębszym rozumieniu misji dziennikarskiej jestem przekonany, że nie złamałem zasad kodeksu etyki dziennikarskiej.
Uważam również, że  nie złamałem zasad postępowania jakie obowiązują dziennikarza i prezesa Zarządu Głównego SDP. Pełniłem rolę gospodarza i dziennikarza Radia Wnet, ale sądząc po reakcji, głosach krytycznych, poddaję to pod osąd i dyskusję. Nie zamierzam  podawać się do dymisji. SDP jest organizacją demokratyczną, ma odpowiednie procedury i  organy, które mogą ocenić  aktywność prezesa.”

Ciekawe jednak w tej sprawie jest to, że wśród dziennikarzy atakujących Skowrońskiego są osoby, którym można zarzucić to, co one same zarzucają prezesowi SDP, a nawet znacznie więcej. Niezależna.pl napisała już o jednym  z organizatorów  protestu, Bartoszu Ławskim, który prowadził konferencję z udziałem posła PO Michała Szczerby i przedstawiciela MSW.

Ja natomiast dodam, iż jedną z  pierwszych osób, które podpisały list z protestem i żądaniem ustąpienia Skowrońskiego jest Elżbieta Misiak–Bremer, o której w takim oto, entuzjastycznym tonie pisze się na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej:
"Miśka" gratulujemy! 
Z dumą i radością informujemy, że wśród odznaczonych 13 grudnia 2011 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego działaczy opozycji jest redaktor naczelna POgłosu. Elżbieta Misiak- Bremer odebrała z rąk prezydenta Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.”

Pozostawiam Czytelników z powyższymi faktami i cytatem, niech tę całą akcję przeciwko Skowrońskiemu ocenią sobie sami.

Linki:
http://niezalezna.pl/33446-odwaga-ktora-nic-nie-kosztuje
fot. screenshot/wnet

Podziel się tym postem

3 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Dobry dziennikarz to sPOlegliwy dziennikarz!

Pozdrawiam serdecznie

PS Przejrzyj pocztę

Rzepka pisze...

E.,
dzięki, wszystko dotarło :)

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top