piątek, 5 października 2012

TVN24 - wstajesz i padasz!

Jakby ktoś był nieświadom i nie wiedział, po co pielęgniarki przyjechały do Warszawy, to portal TVN24 donosi: przyjechały  aby upamiętnić rocznicę „białego miasteczka” z 2007 roku. To jest ich pierwszy cel – by upamiętnić!  Za mało kobity mają pracy w pracy, nudzą się w domach, to sobie  zjechały do stolicy z całej Polski w liczbie kilku tysięcy i upamiętniają. A co? Może nawet pokrzyczą  na złego Kaczora i niedobre PiS.

A te transparenty o treści: „Tusku, Tusku wywieziemy  cię na wózku” i „Michał Boni przykłada nam pistolet do skroni”, to im jakiś wrogi element siłą do rąk wcisnął i maszerować pod kancelarię premiera kazał. Biedne pielęgniarki, może nawet nie czytały, co jest napisane na tych transparentach (wszak jak się niesie transparent, to się napisu nie widzi)  i myślą, że nadal  Prawo i Sprawiedliwość rządzi…

Ciekawe, czy pani prezydent Warszawy też  będzie świętować piątą rocznicę „białego miasteczka” i przyśle uczestniczkom uroczystości rocznicowych kanapki, czy Najsztub przyjedzie z rosołem, czy Jola róże przyniesie? A może Flinta wystrzeli nowym przebojem w stylu:

Tak długo was siostry nie było
Minęły zimy i wiosny
Tak długo was siostry nie było
Trawniki chwastem zarosły 


- Och, mieliśmy z mężem wykupione wczasy na Barbados, ale nie poleciałam. Musiałam być na tym jubileuszu, po prostu nie mogłam odpuścić sobie tej  frajdy. Takie spotkanie to dobra okazja, by każda z nas podzieliła się z koleżankami  swoimi sukcesami w pracy. Mąż poleciał z kochanką, niech się cieszy staruszek. Ja wybiorę się w późniejszym terminie do Abu Dhabi. Z partnerem, oczywiście –  zwierzała się ponoć przechodniom pielęgniarka Ewa, dwadzieścia lat w zawodzie. I aż dziw bierze, że nie było przy tym reportera TVN24, miałby „setkę” jak znalazł.


Jak upamiętniać, to z pompą, zabawa będzie, że hej! Wszak następna okazja  prawdopodobnie za pięć lat – o czym już, niestety, portal  TVN24 nie raczył  donieść…

fot. screenshot


Podziel się tym postem

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Rzepko, piszesz świetne teksty. Czasem wolę je od niektórych notek z żartem. Pozdrawiam

Pestek

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Świetny tekst:))))
Skoro pielęgniarki świętują rocznicę białego miasteczka, to aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej nauczyciele powinni przemaszerować przez Warszawę pod kancelarię premiera z transparentami, na których umieszczą hasła wyrażające radość z realizacji obietnic pana Tuska.
Np. Dziękujemy za "wysokie płace", za "wyjątkowo dobrą" reformę szkolnictwa,
masową likwidację szkół,
ograniczenie lekcji historii
itd. itp.
Wysiłek premiera Tuska jest tak ogromny, ze nie ma dziedziny, za którą warto maszerować i dziękować.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Pestek,
a ja sam takie pisanie nazywam "przeżuwaniem kitu". No, ale czasem człowiek nie zdzierży i musi...

Dzięki
Pozdrawiam

Rzepka pisze...

Witaj E.

Spora część nauczycieli może też podziękować Tusku za mnóstwo wolnego. No, ale to nie tylko nauczycieli, bo i stoczniowców.. itd. Smutne w sumie i wkurzające to wszystko.


Dzięki E.i pozdrawiam serdecznie!

Anonimowy pisze...

Czcigodny Rzepko
Podobno niejaki Goebbels tłumaczył swoim pismakom ze w gazecie powinno być tak z pięćdziesiąt procent prawdy bo inaczej ludziska mogą się połapać że są bezczelnie okłamywani. Jak widać, do TVP mógłby on załapać się co najwyżej na posadę ciecia. Bo choćby duetowi Pat i Patafian nie dorósł tupetem do pięt.
Pozdrawiam serdecznie.

Rzepka pisze...

Drogi Niedźwiedziu,

Goebbels powiedział też: Im większe jest kłamstwo, tym ludzie bardziej w nie uwierzą, co rzeczywiście w dużej mierze potwierdza się w przypadku ekipy Tuska i popierających ją łże- mediów. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że według ostatnich sondaży w wyborach głosowałoby na tych kłamców jeszcze ok. 30 proc. Polaków? Smutne.

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top