czwartek, 25 października 2012

"Przebudzenie" - książka Joanny Lichockiej

Najpierw był film po tym tytułem, dołączony do wydania "Gazety Polskiej". Teraz ukazała się książka, która zawiera pełny zapis rozmów z bohaterami tego filmu: Anitą Czerwińską, Danielem Górnickim, Markiem Głowackim, Anną Ornatowską-Magierowską, Andrzejem Olszewskim oraz Wojciechem Wenclem.


Wywiady zawarte w książce ukazują piękne oblicze Polski w dniach, gdy na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków modliło się pod krzyżem. To także świadectwo ludzi, którzy dziesiątego dnia każdego miesiąca spotykają się na Krakowskim Przedmieściu.

Rozmówcy Joanny Lichockiej są żywym zaprzeczeniem biernych postaw obywatelskich, załamania czy zniechęcenia w obliczu wielu trudności, które spotykają tysiące Polaków z winy nieudolnych rządów. Dyrektor zarządzający w dużej firmie, nauczycielka czy uznany poeta dalecy są od obrazu przygnębionych, niezaradnych ludzi, zagubionych w skomplikowanej rzeczywistości.
Książka Joanny Lichockiej "Przebudzenie" jest przebłyskiem nadziei.

Do książki dołączona jest płyta "Wiersze o Polsce". Czyta je sam autor Wojciech Wencel, poeta i publicysta, jeden z bohaterów filmu i książki Joanny Lichockiej.


 Joanna Lichocka – dziennikarka oraz publicystka prasowa i telewizyjna, autorka filmów dokumentalnych, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej Codziennie”. Zadebiutowała w 1991 roku na łamach „Tygodnika Solidarność”, później związana m.in. z Polsatem, TVP, „Ozonem”, „Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”. Publikuje artykuły w serwisie internetowym niezalezna.pl oraz na łamach „Gazety Polskiej”. Książka Przebudzenie jest zbiorem rozmów, jakie autorka przeprowadziła do filmu pod tym samym tytułem, zrealizowanego we współpracy z Jarosławem Rybickim i Rafałem Dudkiewiczem i wydanego przez „Gazetę Polską”.

Link
Księgarnia Katolicka

Aktualizacja:

Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Mam ten film, zakupiłam razem z Gazetą Polską. Książka na pewno jest ciekawsza, bo wzbogacona o opisy.
Podoba mi się wszystko, co robi pani Joanna.
Serdecznie dziękuję za prezentację tej książki.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

E.,
wczoraj obejrzałem ten film ponownie i muszę przyznać, że za każdym razem momentami chodziły po mnie mrówy. To jest taki efekt dodatkowy spowodowany w dużym stopniu, jak sądzę, niesamowitą muzyką Michała Lorenca. A książka z pewnością wartościowa, bo jest w niej pełny zapis rozmów.

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

R., przejrzyj pocztę na YouTube

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Dzięki E. :)
Super!

:)

Rzepka pisze...

Aktualizacja: książka z autografem :)

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top