środa, 26 maja 2010

Dwa cytaty

Bronisław Komorowski w 4. dniu 40. posiedzenia Sejmu V kadencji 27.04.2007 r:
„I powiem państwu tak, powiem w ten sposób: że w polskim interesie leży, żeby w wyniku współdziałania różnych i bardzo różnych sił politycznych w tej Unii Europejskiej zakopać Polskę aż po sam czubek głowy, zakopać razem z tym czakiem ułańskim, razem z czapką krakuską, z - kiedyś, swego czasu padło takie stwierdzenie - jedwabnym kapeluszem, a nawet z tymi moherowymi beretami też - też, a może przede wszystkim.”

I Bronisław Komorowski podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego 14.05.2010 r:
„Trzeba dzisiaj podkreślać i w interesie politycznym, ale i w interesie społecznym siłę związku z tradycją narodową polską, w tym wypadku z tradycją Armii Krajowej. A chciałbym także bardzo zademonstrować niezgodę na próby zawłaszczania tradycji niepodległościowych, solidarnościowych w celach politycznych. Wszyscy mamy prawo do tej tradycji, każdy z każdym nazwiskiem, a Komorowscy w szczególności. ( …)I że wszyscy nauczymy się traktować te najpiękniejsze karty historii jako rzecz wspólną, łączącą wszystkich. Że nikt nikogo nie będzie chciał wypychać poza obszar tradycji narodowej nawet wtedy jeżeli to jest niemożliwe. Mnie wypchnąć z tradycji Armii Krajowej nikt nie potrafi.”

Nikt Komorowskiego z tradycji polskiej nie wypycha – robi to sam, mało tego, wypchnąć chce z niej cały naród. Wszak trzy lata temu marzył o tym by ”...w wyniku współdziałania różnych i bardzo różnych sił politycznych w tej Unii Europejskiej zakopać Polskę aż po sam czubek głowy…” Zakopać na rzecz innej tradycji … Czyż nie?

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/main/5F595289

http://www.tvn24.pl/0,1656292,0,1,komorowscy-maja-do-tego-szczegolne-prawo,wiadomosc.html

http://coryllus.salon24.pl/186569,znalezione-w-sieci-czy-bronislaw-k-to-powiedzial
Podziel się tym postem

0 komentarze:

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top