wtorek, 12 lutego 2013

Przemysław Gintrowski rok temu..

To był przedostatni koncert Gintrowskiego przed jego odejściem. 12 lutego 2012 roku wystąpił we wrocławskim Teatrze Lalek jako gość specjalny imprezy muzycznej pod nazwą "Hard as a rock". Młodzi rockmeni prezentowali tam swoje autorskie piosenki poświęcone żołnierzom Armii Krajowej. Okazją była 70. rocznica powstania tej organizacji. Potem na scenę wyszedł Przemysław Gintrowski. O tym, jak wspaniały i wyjątkowy był to występ przekonajcie się sami...
Wideo: Gloria.tv
Podziel się tym postem

4 komentarze:

Pelargonia pisze...

Witaj R.,

Serdeczne Ci dzięki za przypomnienie tego koncertu.
Wspaniałe pieśni i wspaniały artysta.
Moja ulubiona muzyka - to właśnie poezja śpiewana, a tak jak śp Przemysław Gintrowski nikt nie potrafi śpiewać poezji Herberta.
Lemingi zamiast wysłuchiwać disco polo w rodzaju "Ona tańczy dla mnie" niech posłuchają Gintrowskiego. Może wtedy zmądrzeją. Daj Boże.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Witaj E,
trochę smutny i refleksyjny koniec tego karnawału. A koncert Gintrowskiego niesamowity, mimo a może właśnie z powodu widocznych już kłopotów ze zdrowiem...

Serdecznie pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Czcigodny Rzepko
W ostatniej scenie mojej ukochanej "Lalki", doktor Szuman przy zwłokach pana Rzeckiego dowiaduje się o rychłym wyjeździe Ochockiego. I swoją refleksję iż wartościowi ludzie umierają albo wyjeżdżają kończy retorycznym pytaniem kto tu zostanie. Na które głośnym "My!" odpowiadają Maruszewicz i Szlangbaum. Tak mi się jakiś skojarzyło. Zwłaszcza w kontekście niedawnej rozmowy z kilkorgiem naprawdę wartościowych absolwentów polibudy. Którzy nie kryją swoich planów.
Pozdrawiam melancholijnie.

Rzepka pisze...

Drogi Niedźwiedziu,

Doczekaliśmy się niezłej alternatywy ;) Można jeszcze tu zostać i żyć, ale jak mawiał Rzecki (cytuję z pamięci): Dziwne to życie, początku się nie pamięta, a końca nie zna... Też mi się jakoś ten Twój melancholijny nastrój udzielił ;)

Pozdrawiam serdecznie

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top