wtorek, 27 września 2011

Walka o pomnik

Mieszkańcy Białegostoku muszą bronić odkomunizowanego przez nich pomnika, który ma teraz upamiętniać polskich bohaterów walczących za wolną od komunistów Polskę.

Za umieszczenie na starym PRL-owskim pomniku napisów: Bóg, Honor, Ojczyzna, włodarze miasta donieśli na mieszkańców do prokuratury. Sytuacja jest dramatyczna. Białostoczanie zorganizowali dyżury i pełnią warty przy pomniku, bo obawiają się, że władza zechce zdemontować napisy i umieszczoną na głowie orła koronę.

Wspieraj kto może tę patriotyczną akcję!
Pomnik ma ok. 20 metrów wysokości, powstał w latach 70. ubiegłego wieku i był poświęcony "Bohaterom Ziemi Białostockiej poległym w walce o Polskę Ludową". Stoi w centrum miasta, obok budynku wydziałów humanistycznych Uniwersytetu w  Białymstoku, w przeszłości siedziby Komitetu Wojewódzkiego PZPR.

Link
Białystok - dziś nad ranem odwojowaliśmy pomnik
Podziel się tym postem

5 komentarze:

Pelargonia pisze...

Gdziez jest Honor, Ojczyzna i Bóg
Gdziez orła białego korona
Gdy nad Wisłą gdzie niegdyś był cud
Popiełuszko kona

i kończyło sie proroczo

Wróci Honor, Ojczyzna i Bóg
Nad orłem rozbłyśnie korona

I oto teraz w Białymstoku, wypełnia sie owo proroctwo
Bóg zapłac Niezłomnym

I Bóg zapłać Tobie,R., że poruszyłeś ten temat na tym blogowisku. Trzeba o tym krzyczeć, mówić gdzie sie da, że w Polsce zabija się największe wartości, jakimi są BÓG HONOR OJCZYZNA.
Jedna z podlaskich gmin Orla, otrzymała prawo do umieszczenia w 107 miejscach dwujęzycznych nazw miejscowości, mianowicie w języku polskim i białoruskim.
To zgodne z prawem. natomiast Orzeł w koronie i dewiza BÓG HONOR OJCZYZNA, zdaje mi się wyrażnie rani uczucia pana Sosny ...

Pozdrawiam serdecznie
E.

Rzepka pisze...

A ten wiceprezydent to prawosławny, czyli chrześcijanin, a postępuje nie po chrześcijańsku donosząc na patriotów. Ale jak czytam, że on głównemu gajowemu doradza, to wszystko jasne...

Dzięki wielkie, E. :)

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

R., słyszałam, że to Białorusin. Rozdarta Sosna miedzy Białorusią i Żydolandem.

Pozdrawiam serdecznie

Pelargonia pisze...

R., wiadomość z ostatniej chwili:
Powstał Komitet Obrony Pomnika.
Władza obiecała, że nie zdejmie BÓG HONOR OJCZYZNA ani korony z ORŁA do czasu rozstrzygnięcia sądowego! Oddano sprawę do prokuratury - będą sądzili członków Komitetu.

Pozdrawiam serdecznie

Rzepka pisze...

Dobre wieści, E :)
Dzięki!
Serdecznie pozdrawiam

 
Copyright © 2014 Pejzaż Horyzontalny | Rzepka • All Rights Reserved.
Template Design by BTDesigner • Powered by Blogger
back to top